Menu

Sněmovna reprezentantů podpořila omezení špehování NSA

18.05.2015 11:29 | Karel Kovar + Přidat komentář
Sněmovna reprezentantů podpořila omezení špehování NSA

Sněmovna reprezentantů podpořila omezení špehování NSA | foto: CHIP

Většinou hlasů prošel minulý týden sněmovnou reprezentantů amerického Kongresu zákon, omezující pravomoci NSA. Nyní zákon čeká hlasování v Senátu.

Pravděpodobně přímým následkem útoků z 11. září 2001 byl zákon označovaný jako Patriot Act, který dával americkým bezpečnostním úřadům v oblasti sledování takřka neomezené pravomoce. Při schvalování tohoto zákona si ale jen málokdo uvědomoval, jak do jaké krajnosti může špehování zajít a pro celou řadu lidí i politiků bylo odhalení Edwarda Snowdena šokem. Platnost zmiňovaného zákona ale vyprší na 1. června a tak se v USA rozpoutaly boje jeho příznivců a odpůrců. Prvním malým vítězstvím odpůrců byla podpora nového zákona sněmovnou reprezentantů. Zákon označovaný jako Freedom Act by měl značně omezit pravomoci NSA, podpořilo 388 členů sněmovny, proti bylo 88.

Nyní ale musí zákon schválit ještě americký Senát. Podle některých zdrojů se zde ale pokusí republikání zablokovat jeho projednávání a tím i zabránit přijetí zákona.

Podrobnosti o této problematice najdete na webu Hel Net Security (http://www.net-security.org/secworld.php?…), podrobnosti o zákonu Freedom Act přímo na kongresových stránkách (https://www.congress.gov/bill/113th-congress/house-bill/3361).

2015-06-freedomact2-nahled

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení