Přejít k hlavnímu obsahu

Už druhý letošní problém pro sociální síť X. Potíže s Muskovou platformou hlásili i uživatelé z Česka

Jan Hrušovský 16.02.2026
Sociální síť X
Zdroj: Shutterstock

Během pondělního odpoledne hlásili uživatelé po celém světě výpadky sociální sítě X. Platforma nefungovala zhruba hodinu. Naposledy se sociální síť Elona Muska potýkala s nefunkčností před měsícem, kdy problémy zasáhly zhruba 200 tisíc uživatelů.

Web Downdetector.com v pondělí 16. února kolem 14. hodiny zaznamenal desítky tisíc hlášení o nefunkčnosti sociální sítě X. V mobilní aplikaci se uživatelům nezobrazovaly příspěvky a místo nich jen mohli pozorovat hlášku „Posty se v tuto chvíli nenačítají.“ 

Ve webovém prohlížeči pak na ně čekala jen černá obrazovka s bílým logem X. 

Mohlo by vás zajímat

Downdetector zhruba ve 14:30 zaznamenal přes 41 tisíc hlášení o výpadku sociální sítě X v USA. Přes 11 tisíc problémů hlásili lidé z Velké Británie a přes 50 tisíc incidentů pocházelo z Japonska. Potíže se nevyhnuly ani tuzemských uživatelům, z Česka se objevilo přes 400 upozornění. Platforma nefungovala ani některým uživatelům v Indii. 

Po zhruba hodině se podařilo provoz platformy obnovit. Zároveň nejde o první letošní potíže s fungováním sociální sítě Elona Muska. K poslednímu výpadku došlo v polovině ledna, kdy si na nefunkční platformu stěžovalo přes 200 tisíc uživatelů po celém světě. Každý den tuto platformu používá zhruba 132 milionů lidí.

Zdroj: downdetector.com


Máte k článku připomínku? Napište nám

Seznam diskuze

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme