Menu

Software pro datová centra, který snižuje riziko přehřívání

11.11.2014 10:34 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Software pro datová centra, který snižuje riziko přehřívání

Software pro datová centra, který snižuje riziko přehřívání | foto: CHIP

Schneider Electric spojí své síly se společností Vigilent. Uživatelé řešení StruxureWare budou mít k dispozici nový software pro management dynamického chlazení. Softwarový doplněk Cooling Optimize snižuje riziko přehřívání a poskytuje detailnější pohled na operace v rámci datového centra. 

6a0a3926-c075-44de-96f45e8ccbc0139f

Schneider Electric navázal spolupráci se společností Vigilent. Výsledkem kooperace je rozšíření nabídky produktů Schneider Electric pro správu datových center o doplňkový modul pro řešení StruxureWare s názvem Data Center Operation – Cooling Optimize.

main-app-data-center-operation

Software disponuje sofistikovanými monitorovacími a analytickými schopnostmi, díky kterým mohou datová centra sama automaticky řešit úpravu teploty a cirkulace vzduchu. Pro manažery datových center znamená implementace softwaru zvýšení kontroly nad jednotlivými operacemi, a to navíc při snížení provozních nákladů. 

maxresdefault-nahled

Vlastnosti modulu Cooling Optimize:

  • Okamžité výsledky: Dynamická kontrola chlazení, zlepšené teplotní podmínky a energetické úspory se projeví hned po uvedení systému do provozu.
  • Snížení rizika: Až 95 % hotspotů dokáže systém vyřešit automaticky. Správcům zařízení jsou navíc poskytována data k diagnostice komplikovanějších problémů. Systém je navíc vybaven pojistkou a alarmem pro případ selhání.
  • Snížení nákladů: Systém může dosahovat až 40% úspory energetických nákladů na chlazení při zajištění veškerého nezbytného chlazení s nejnižší možnou spotřebou energie.
  • Zvýšení kapacity:  Systém dokáže identifikovat a uvolnit nevyužitou chladící kapacitu, která může být upotřebena při zvýšené IT zátěži. 
  • Prodloužení životního cyklu zařízení: Efektivnější využití chladící techniky prodlužuje její životnost a snižuje nároky na údržbu. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení