Menu
CHIP Speedtest

Tak toto Windows neumí: chytlavý nástroj vyčistí plochu

13.09.2019 07:00 | Jiří Palyza
Tak toto Windows neumí: chytlavý nástroj vyčistí plochu

Windows není zrovna pořádkumilovný systém. S pomocí nabídky Start a Hlavního panelu máme na ploše brzy pěkný... No slušně řečeno, chaos. Existuje elegantní řešení.

Naštěstí existují praktičtí pomocníci, mezi které patří bezplatný nástroj Switch Desktop. Ten umístí na plochu pěkný panel, přes který můžete spravovat své soubory a aplikace. K dalším zástupcům patří FalconX, o kterém jsme se už zmínili v jiném článku.

Začíná to vždy dobrým předsevzetím. Na novém systému si budu udržovat pořádek, aby bylo vše pěkně přehledně uspořádáno. Jenže najednou musíte narychlo zkontrolovat rozpočty, schválit smlouvy, zaplatit faktury a už se vše stažené z mailu sype pěkně na pracovní plochu. Až bude čas, udělám v tom pořádek. Neudělám. Ba naopak, chaos roste. Uklizené pracoviště, alespoň to digitální, by bylo skvělým řešením. Pouze panel s nejdůležitějšími nástroji a vše další pěkně uklizené.

A to je přesně úkol, kterého se skvěle ujme Switch Desktop. Ten vám poskytne jednoduchý a krásný panel na vaší pracovní ploše, který pojme osm programů a lze s ním volně pohybovat po obrazovce. A to zdaleka není všechno. Bezplatný software nabízí také jednoduchý způsob přepínání mezi otevřenými okny bez nutnosti dlouhého vyhledávání. Vyzkoušejte si nástroj, který je stále ve fázi vývoje.

Switch Desktop 1.0.17 Alpha dobrý
Program vám vytvoří přehlednou "dokovací stanici", panel aplikací, ze kterého si můžete pomocí zkratek spouštět své oblíbené aplikace a přepínat mezi okny. stáhněte si

Switch Desktop: minimalistický panel pro Windows

switchdesktop

Elegantní panel nabízí možnosti konfigurace.

Program se skládá ze dvou částí. První z nich je praktický dok, panel aplikací, který můžete podle potřeby zobrazit nebo skrýt. Lze do něj vložit až osm aplikací a zkratek. Pokud je panel skrytý, Switch Desktop jej minimalizuje do systémové lišty, odkud máte volby pro ukončení nebo vyhledání nastavení. Pokud je panel nastavený jako viditelný, nabízí odpovídající možnosti v nastavení.

To ale zdaleka není všechno. Switch Desktop obsahuje funkci klávesových zkratek, pomocí kterých můžete přepínat mezi aktivními okny nastavených osmi aplikací. Klávesové zkratky se mění podle umístění aplikací: kombinací [Alt]+1 přepnete na aplikaci, umístěnou na panelu nejvýše, [Alt]+2 je druhá nejvyšší atd. Pokud není aktuálně otevřena žádná instance programu, obdržíte oznámení. Přes ně můžete program spustit jedním kliknutím.

Příjemná alternativa Hlavního panelu

Pokud se nehodláte vzdát možnosti vyhledávání a dalších částí Hlavního panelu, pak pro vás Switch Desktop bude pravděpodobně příliš minimalistický. Pokud ovšem skutečně chcete mít nejpoužívanější programy na jednom panelu, který navíc může bodovat dobrým vzhledem, prográmek je ideální. Momentálně se může stát, že nástroj reaguje poněkud pomalu nebo zaspí některou klávesovou zkratku, ale je potřeba pamatovat na to, že jde o alfa verzi. I tak ale vypadá slibně. Switch Desktop dává nudné ploše svěží vzhled a proto stojí za stažení a vyzkoušení.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.


Komerční sdělení