Menu

Sony Ericsson Xperia neo a Xperia pro

15.02.2011 08:57 | Redakce Chip + Přidat komentář
Sony Ericsson Xperia neo a Xperia pro

Sony Ericsson Xperia neo a Xperia pro | foto: CHIP

Společnost Sony Ericsson představila na kongresu v Barceloně dva nové přírůstky do rodiny mobilních telefonů řady Xperia – Xperia pro a Xperia neo se tak přidávají k nedávno představenému modelu Xperia arc. Stejně tak jsou vybaveny technologiemi Sony a nabízí výjimečný multimediální zážitek s nejnovější verzí platformy Android 2.3 – Gingerbread.

Xperia pro nabízí prvotřídní zobrazovací technologie od společnosti Sony. Pro pohodlné a rychlé psaní textu je tento model vybaven výsuvnou plnohodnotnou a ergonomicky tvarovanou QWERTY klávesnicí se speciálními chytrými funkcemi. Tou je například funkce Type & Send, která eliminuje nutnost spouštět speciální aplikace pro psaní zpráv, klávesnice také umožňuje automatické spuštění prediktivního vkládání textu, které se automaticky aktivuje při jejím vysunutí.

Přístroj Xperia pro ocení příznivci operačního systému Android, kteří od telefonu očekávají také pracovní funkce. Xperia pro poskytne v tomto směru řadu potřebných nástrojů jako je bezpečná synchronizace s e-mailem, kalendářem a kontakty a díky přednastavenému programu Office Suite Pro může uživatel vidět a spravovat veškeré záležitosti a dokumenty pohodlně přímo v telefonu.

To nejlepší z technologií Sony je součástí obou představených novinek - Xperia neo i Xperia pro disponují krystalicky čistými displeji Mobile BRAVIA Engine. Fotoaparáty jsou vybaveny senzorem Exmor R pro pořízení vysoce kvalitních snímků i HD videa i při nízkém osvětlení. Veškeré fotografie i videa je možné sdílet v HD rozlišení přímo přes televizi díky integrovanému konektoru HDMI.

Xperia neo navazuje na čistý design, který je svým zpracováním a tvarem navržen tak, aby vyhovoval nejen aktuálním trendům, ale i bezpečně držel v ruce, zvlášť při pořizování fotografií.

Oba představené smartphony budou vybaveny poslední verzí operačního systému Android a umožní svým uživatelům přístup ke službám Google pro mobilní telefony a řadě dalšího obsahu přes Android Market. Smartphony Xperia zároveň poskytují širokou nabídku zábavních obsahů, včetně aplikací, map, e-mailu a rychlý přístup s využitím Adobe Flash Player.

Sony Ericsson Xperia neo

  • Exmor R pro mobilní telefony: pořízení vysoce kvalitních snímků a pořízení HD videa i při nízkém osvětlení
  • Prvotřídní displej využívající Mobile BRAVIA Engine
  • HDMI výstup pro možnost sdílení obsahu v HD kvalitě přímo přes televizi
  • Více než 100.000 aplikací na Android Market
  • Google služby


Sony Ericsson Xperia neo bude dostupný na vybraných trzích na konci prvního čtvrtletí tohoto roku v modrém červeném a stříbrném barevném provedení.

Sony Ericsson Xperia pro

 

  • Dotykový telefon s plnohodnotnou výsuvnou klávesnicí a speciálními funkcemi pro rychlé vyřizování zpráv
  • Synchronizace e-mailu a editace dokumentů vždy po ruce
  • Sony Mobile BRAVIA Engine a Exmor R pro mobilní telefony
  • HDMI výstup pro možnost sdílení v HD kvalitě přímo přes televizi
  • Google služby a více než 100.000 aplikací na Android MarketSony Ericsson Xperia pro bude dostupný na vybraných trzích na konci druhého čtvrtletí tohoto roku v černém, červeném a stříbrném barevném provedení.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení