Menu

Sony Mobile představí Xperii E5

31.05.2016 10:59 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Sony Mobile představí Xperii E5

Sony Mobile představí Xperii E5 | foto: CHIP

Nový model chytrého telefonu podle výrobce nabídne zábavné a snadné ovládání, vysoký výkon, rozšiřitelnou paměť, až dvoudenní výdrží baterie a optickou technologií od Sony – to vše za přijatelnou cenu.

Chytrý telefon Sony Xperia E5 disponuje rychle reagujícím fotoaparátem, který se automaticky nastaví podle okolního prostředí. Funkce automatického rozpoznání scenérie Auto Scene Recognition analyzuje při využití hlavního 13megapixelového i předního 5megapixelového fotoaparátu okolní prostředí a pozná, že zrovna fotografujete jídlo v restauraci, nebo selfie. Podle toho provede nastavení funkcí fotoaparátu. Fotoaparát lze ovládat potahováním prstů po displeji – snadno tak lze přepínat mezi různými režimy. Nové tlačítko Sdílet (Share) umožňuje odeslání na Instagram, Twitter či Facebook.

Provoz smartphonu s podporou LTE zajišťuje čtyřjádrový procesor MediaTek MT6735.  Stahování a ukládání obsahu je jednoduché díky kapacitě paměti, kterou lze pomocí microSD karty rozšířit až na 200 GB. Telefon Xperia E5 disponuje baterií, která na jedno nabití vydrží až dva dny.

Funkce Smart Cleaner „čistí“ na pozadí běžící procesy, automaticky vypíná ty nevyužívané a uvolňuje místo v paměti. Xperia Tips, funkce, kterou nově dostaly do vínku modely Xperia pro rok 2016, funguje jako osobní asistent – na základě analýzy uživatelových preferencí nabízí na displeji telefonu ve vhodný okamžik rady a tipy různého charakteru. Inovovaný průvodce Introduction to Xperia umožní rychle nastavit nový telefon – od synchronizace účtu, přes přenos obsahu ze starého zařízení po doporučení vhodných aplikací.

Xperia E5 bude k dostání v grafitově černé a bílé barvě ve vybraných zemích Evropy, Latinské Ameriky, Středního východu a Afriky od konce června 2016.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení