Menu

Sony uvedlo na trh Xperii Z3+

26.05.2015 12:22 | Michal Bareš + Přidat komentář
Sony uvedlo na trh Xperii Z3+

Sony uvedlo na trh Xperii Z3+ | foto: CHIP

Již nějakou dobu se šušká, že pro Evropu místo uvedení vlajkového modelu Xperia Z4 chystá Sony „jen“ vylepšenou verzi Z3+. Ta nyní dorazila na trh, ale nepředstavuje žádnou revoluci. 

web-01-xperia-z3-plus-copper-groupsm-nahled

Sony Xperia Z3+

Xperia Z3+ bude o deset gramů lehčí a o milimetr užší než stávající Z3, přitom má stejný 5,2“ displej s rozlišením 1 080×1 920 bodů. Nižší hmotnost je částečně dána 2 930mAh akumulátorem, který má o cca 200 mAh nižší kapacitu než u starší Z3. Nejzásadnější novinkou je použitý osmijádrový procesor Snapdragon 810 (4× 1,5 GHz + 4× 2,0 GHz), který je postaven na 64bitové architektuře, což v kombinaci s 64bitovým systémem Android 5.0 znamená, že novinka bude o poznání rychlejší než dosavadní Z3 (čtyřjádrový 2,5GHz Snapdragon 801 s 32bitovou architekturou). Telefon je samozřejmě stejně jako všechny ostatní modely řady Xperia Z vodotěsný (IP65/68), ovšem v tomto případě už nepotřebuje krytku USB portu (stejně jako u Xperie M4 Aqua). Kromě černé a bílé varianty se bude prodávat i v měděné a tyrkysově zelené verzi. Telefon by se měl prodávat od června, ale cena zatím nebyla stanovena. Kompletní specifikace najdete na stránce http://www.sonymobile.com/…cifications/#tabs.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení