Menu

Sony valí na zákazníky nové řady OLED a LCD 4K HDR televizorů

23.01.2018 08:10 | Milan Loucký + Přidat komentář
Sony valí na zákazníky nové řady OLED a LCD 4K HDR televizorů

Sony valí na zákazníky nové řady OLED a LCD 4K HDR televizorů | foto: CHIP

Nové a vylepšené řady 4K HDR televizorů vytvořených tak, aby přinesly vyšší kontrast, jasnější barvy a ještě čistší obraz – to jsou novinky Sony z veletrhu CES 2018.

Společnost Sony představila v roce 2017 nový 4K HDR OLED televizor, který zákazníkům nabídl další špičkovou alternativu. Série BRAVIA OLED A1 byla zákazníky i recenzenty přijata velmi dobře díky svému ucelenému designu, který propojuje výjimečnou kvalitu obrazu OLED displeje, s podmanivým zvukem. Ten vychází přímo ze samotné obrazovky díky technologii Acoustic Surface. Sony dále staví na těchto inovacích a rozšiřuje řadu televizorů Bravia OLED, aby nabídla špičkové prémiové OLED televizory širšímu okruhu zákazníků. Nová série AF8 zdědila unikátní 4K HDR obrazový procesor X1 Extreme a technologii akustického povrchu Acoustic Surface, takže přináší nejen vysokou vizuální kvalitu, ale také působivý zvuk.

Protože se jedná o OLED TV, nabízí série AF8 obraz s neuvěřitelnými detaily, intenzivními odstíny černé, realistickými barvami a výjimečně širokým pozorovacím úhlem. Více než půl století odborných zkušeností se zpracováním obrazu stojí za přesným ovládáním osmi milionů OLED pixelů, které vytvářejí úchvatný a bezkonkurenční 4K HDR obraz. Technologie Acoustic Surface umožňuje, aby zvuk vycházel přímo z obrazovky. Díky průlomovému konceptu „jednolitého designu“, který eliminuje veškeré viditelné reproduktory, které jsou v zorném poli diváka a vytváří tak ničím nerušený zážitek. Nový design s minimalistickým stojánkem nabízí ještě více možností, kam lze AF8 umístit. 

Společnost Sony zároveň rozšířila portfolio televizorů s LCD obrazovkou, aby tak uspokojila poptávku po širší nabídce prémiových 4K HDR televizorů s velkou obrazovkou. Nová série XF90 je vybavena procesorem X1 Extreme a v nabídce bude s úhlopříčkami obrazovky o velikosti 75", 65"’, 55" a 49".

S rostoucí velikostí obrazovek je stále jednodušší všimnout si rozmazaného pohybu, zejména u akčních scén. Série XF90 tyto problémy řeší použitím nové technologie X-Motion Clarity, která zajišťuje, aby byly tyto záběry plynulé a ostré. Technologie X-Motion Clarity využívá k jasu a optimalizaci jeho trvání algoritmus přímého lokálního stmívání obrazu a zesilování podsvícení vyvinutý přímo společností Sony. Proto je obraz čistý, plynulý a téměř beze ztráty jasu.

Design série XF90 byl navržen tak, aby povýšil zvuk na novou úroveň, proto dokonale ladí s novým zvukovým projektorem Sony kompatibilním s Dolby Atmos, modelem HT-XF9000. Kombinace série XF90 se zvukovým projektorem HT-XF9000 přináší domů zážitek jako v kině.

Obě série – AF8 a XF90 budou podporovat Dolby Vision, HDR formát od Dolby Laboratories. Díky ohromujícím světlým partiím, intenzivním tmavým odstínům a zářivějším barvám vytváří ještě intenzivnější a podmanivější zážitek.

Kromě toho představuje Sony Europe 4K HDR série XF85 a XF80, které budou uvedeny na trh během roku 2018. 

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení