Menu

Sony Xperia SmartTags

07.08.2012 10:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Sony Xperia SmartTags

Sony Xperia SmartTags | foto: CHIP

Stačí jen rozmístit SmartTags tam, kde si uživatelé nejčastěji mění nastavení svého telefonu, pro každý SmatTags definovat konkrétní nastavení telefonu, a pak už jen přiložit smartphone Xperia ke SmartTags a změnit tak bezdotykově profil telefonu.

Chytré čipy SmartTags je možné rozmístit v práci, doma, v ložnici nebo třeba v autě. V případě profilu na doma je možné nastavit SmartTags tak, že pouhým přiložením telefonu k čipu zavěšenému například u vchodových dveří se automaticky aktivuje hlasité vyzvánění, připojení přes Wi-Fi nebo se třeba načtou aktuální zprávy o počasí a novinky ze světa i z domova. Stejně tak snadná změna profilu telefonu může být v případě umístění SmartTags čipu na nočním stolku v ložnici. Přiložením telefonu Xperia k chytrému čipu pak může například dojít ke ztišení vyzváněcího tónu, vypnutí vibrací telefonu, vypnutí příjmu Wi-Fi signálu a současně k nastavení budíku na čas, který je definovaný k danému čipu.

Ve spojení s technologií NFC umožňují Sony SmartTags rychlou změnu profilu v telefonu.
Ve spojení s technologií NFC umožňují Sony SmartTags rychlou změnu profilu v telefonu.
SmartTags je možné umístit také v autě. Pouhým přiblížením mobilního telefonu k žetonu dojde například ke spuštění Bluetooth a synchronizaci s handsfree nebo se třeba aktivuje navigace. Ačkoliv má každý čip dodávaný spolu se smartphony Xperia předdefinovaná základní nastavení, je možné si každý SmartTags přizpůsobit podle individuálních potřeb. Na každý žeton je totiž možné uložit až 10 změn v nastavení telefonu. Díky tomu má každý uživatel smartphonů Xperia možnost nastavit si telefon co nejpřesněji k danému místu a jeho potřebám.

Chytré žetony SmartTags jsou dodávány v balení společně s telefonem Xperia Sola a Xperia P. Součástí balení jsou 4 čipy v případě modelu Xperia Sola a 2 čipy u modelu Xperia P. V případě, že je více míst, kde si lidé chtějí pravidelně měnit profily telefonů, je možnost pořídit SmartTags žetony také samostatně, vždy v balení po čtyřech kusech.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení