Děvčata ve věku 15 až 19 let mohou až do 20. listopadu 2011 zasílat prostřednictvím webových stránek www.holkypozor.cz prezentace svých školních nebo mimoškolních projektů týkajících se techniky nebo vědy.
Do této soutěže se mohou dívky zapojit jak jednotlivě tak i v týmech. Ty, které splní všechny předem dané podmínky, obdrží pozvánku na setkání, v rámci kterého budou prezentovat své projekty. Po prezentacích bude následovat slavnostní vyhlášení nejlepšího projektu a předání cen.
Závěrečné setkání s projekty a jejich autorkami proběhne v pondělí 5. prosince 2011 od 14.00 hodin v prostorách Národní technické knihovny, která se nachází v kampusu ČVUT v Dejvicích. Slavnostní vyhlášení v 18.00 hodin pak zakončí toto výjimečné odpoledne. Vstup bude otevřen všem, kteří mají zájem seznámit se s dívčími projekty a nebo chtějí povzbudit jednotlivé autorky. Projekty bude hodnotit komise složená ze zástupců ČVUT a firemních partnerů.
Autorka nebo autorky vítězného projektu obdrží první cenu v podobě mininotebooku, který do soutěže věnovala společnost Hewlett-Packard, s.r.o.. Tato firma je tradičním partnerem ČVUT a podporuje zejména genderově zaměřené projekty. Zkrátka nepřijdou ani ostatní dívky. Každá účastnice obdrží dárkový balíček. ČVUT společně s firmami ČEPS, a.s., a Škoda Auto a.s. ocení práci, odvahu i cílevědomost zúčastněných dívek.
Galerie: Soutěž ČVUT: Holky, pozor!
Další fotogalerie
V pondělí 3. října otevřelo České vysoké učení technické v Praze za podpory firemních partnerů unikátní soutěž pro dívky studující gymnázia nebo průmyslové střední školy po celé České republice.
Máte k článku připomínku? Napište nám
Mohlo by se vám líbit
video
video
5 foto
Doporučujeme
doporučujeme
Novinky
-
WhatsApp už nebude zadarmo: Buď reklamy, nebo předplatné. Kolik zaplatí Češi za život bez inzerce?
-
Oblíbeným bluetooth reproduktorům končí podpora a odpojí se od světa. Nemáte jeden z nich doma?
-
Poslední aktualizace a je konec: Samsung uzavírá další etapu. Tyto telefony už nedostanou bezpečnostní záplaty
-
Velká éra je u konce. Sony ruší hry zdarma v PS Plus u konzole, kterou vlastní miliony hráčů
Testy a žebříčky
-
Recenze: Sluchátka Bose QuietComfort Ultra Earbuds 2 mají nejlepší ANC a hutné basy
-
Recenze: Honor Magic8 Pro – momentálně nejlepší telefon s Androidem
-
Recenze: Acer Nitro 18 AI – monumentální herní notebook s tichým chodem a výdrží
-
Recenze: Logitech Signature Slim Solar+ K980 – pohodlná bezdrátová klávesnice bez nabíjení
bezpečnost
-
Falešné e‑shopy útočí na Čechy. Těmito triky vás nenápadně připraví o výplatu i číslo karty
-
Jste venku, máte pochůzky nebo cestujete? Jedna funkce mobilního telefonu ohrožuje vaši bezpečnost a vybíjí baterii – prostě ji vypněte
-
Nenechte se okrást hackery: 3 pravidla bezpečného používání bankovního účtu, které se vyplatí dodržovat
-
Váš mobil v ohrožení: Těchto 5 nastavení si zkontrolujte každý měsíc
Tipy a triky
-
Kutil si doma postavil vlastní elektrárnu. K napájení využívá 1000 vyřazených baterií z notebooků
-
Žere WhatsApp paměť vašeho telefonu? Zbavte se neviditelné složky o několika gigabajtech
-
Top 5 programů, které by na vašem androidovém smartphonu rozhodně neměly chybět: Používáte je také?
-
Top 5 programů, které by měly být i na vašem počítači: Znali jste je?