Menu

Špehování osob ještě dokonalejší

05.11.2015 20:52 | Karel Kovar + Přidat komentář
Špehování osob ještě dokonalejší

Špehování osob ještě dokonalejší | foto: CHIP

Vědci z MIT vyvinuli přístroj, který dokáže sledovat pohyb lidí ze zdí – aniž by to dotyčný věděl. 

Výzkumníci z MIT CSAIL (Computer Science and Artificial Intelligence Lab) vytvořili zařízení, které dokáže sledovat lidi i za zdmi. Využívá k tomu specifické radiové frekvence, které prochází zdmi, ale od lidí se zčásti odráží. Díky tomu je možné získat přibližný obraz (siluetu) dané osoby a tu poté sledovat. Navíc se zdá, že silueta každého člověka je do jisté míry unikátní (téměř jako otisk prstu), takže je možné sledovat danou osobu i mezi jinými.

Výzkumníci předpokládají, že využití této technologie bude možné například u hraní her, filmů nebo v inteligentní domácnosti – například pro zapnutí topného systému, když někdo vejde do domu, nebo prověření, zda (třeba starší osoba) neupadla do bezvědomí. Dá se ale předpokládat, že o danou technologii bude mít zájem především policie a tajné služby.

Další podrobnosti najdete na webu Help Net Security (http://www.net-security.org/secworld.php?id=19056) a video s ukázkou fungování pak na YouTube na https://www.youtube.com/watch?v=7LTr02cJkiA

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení