Menu

Spor ohledně akumulátorů iPhone: Apple to bude stát dalších 113 milionů dolarů

20.11.2020 16:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Spor ohledně akumulátorů iPhone: Apple to bude stát dalších 113 milionů dolarů

Spor ohledně akumulátorů iPhone: Apple to bude stát dalších 113 milionů dolarů | foto: Foter.com

V právním sporu o limitaci rychlosti iPhonů s ohledem na stav akumulátorů  Apple i nadále prohrává. Koncern už žalujícím spotřebitelům zaplatil více než půl miliardy USD. Nyní chce výrobce zvýšit kompenzaci o další miliony.

Apple plánuje ve sporu ohledně omezování iPhonů zaplatit o 113 milionů dolarů více. Chce tak urovnat soudní spory, které běží v jednotlivých státek USA. Koncern už v březnu souhlasil s kompenzací ve výši bezmála půl miliardy USD, která vyplynula ze spotřebitelských žalob podaných v USA.

Nová dohoda, která byla zveřejněna 18. listopadu generální prokuraturou ve státě Arizona, má ukončit případ, který proti Apple podalo více než třicet států federace. Zpočátku to Apple nijak nekomentoval.

Majitelé iPhonů si stěžují na záměrnÉ zpomalování procesoru

iphoneaccu1

Apple vyplácí žalujícím ve Spojených státech v kauze ohledně limitace výkonu v souvislosti s akumulátory odškodnění v přibližné výši půl miliardy amerických dolarů. | Zdroj: foto Chip, iPhone/Apple

Spor vznikl na konci roku 2017, kdy se na základě měření ukázalo, že iPhony se staršími akumulátory omezovaly špičkový výkon procesoru. Výsledkem bylo zpomalení funkce smartphonů. Apple uvedl, že opatření je nezbytné pro zamezení náhlého vypnutí telefonu, pokud by už méně výkonný akumulátor nemohl poskytnout dostatek energie.

Na koncern ale bylo ze strany spotřebitelů velmi rychle podáno několik soudních žalob. Poškození mimo jiné tvrdili, že výměna akumulátoru je mnohem levnější, než nákup nového zařízení. Apple však zrychlení iPhonu tímto způsobem nedoporučoval. Žalobu podpořily i jednotlivé státní administrativy.

Společnost Apple poté zlevnila výměnu akumulátorů a nyní uživatelům poskytuje podrobnější informace o jejich stavu. Spor se týkal modelů iPhone 6, 6s a 7, a první generace iPhone SE.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení