Menu

Srolovatelná TV: uvede LG už brzy ultrakompaktní televizor?

17.12.2019 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Srolovatelná TV: uvede LG už brzy ultrakompaktní televizor?

Srolovatelná TV: uvede LG už brzy ultrakompaktní televizor? | foto: CHIP

Společnost LG Electronics podala přihlášku ochranné známky "RollVision" pro region Evropy. Půjde o novou flexibilní OLED televizi, která bude představena na veletrhu CES 2020?

Veletrh spotřební elektroniky CES 2020 otevírá své brány pro návštěvníky z oblasti tisku a obchodníky už 5. ledna 2020. Výrobci elektroniky jsou už ve finálních fázích příprav svých prezentací aby jejich nabídka byla pokud možno perfektní. Asi nikdo si nepřeje, aby informace o chystaných novinkách byly zveřejněny ještě před oficiálními prezentacemi.

V současném internetovém věku je to ale obtížné. Pokaždé se najde někdo, kdo se prostě neudrží a "náhodně" vyfotografuje některý z připravovaných nových produktů ještě před jeho oficiálním uvedením. A i když se podaří tyto faktory potlačit a novinky udržet do poslední chvíle v tajnosti, ještě existují oficiální orgány, mezi které patří např. Evropský úřad pro ochranné známky a vzory, prostřednictvím kterého se informace dostanou ven ještě v předstihu.

RollVision už je oficiálně na papíře

rollvisioin1

Společnost LG si už oficiálně podala přihlášku na ochranu jména televize budoucnosti.

Za účelem ochrany značek budoucích produktů musí být příslušným úřadům včas podány přihlášky na ochranu jejich slovních názvů. K tomu samozřejmě musí dojít ještě před uvedením produktu na trh nebo jeho představení veřejnosti. LG Electronics má od 10. prosince podanou ochranou známku na název RollVision. Podle klasifikace Nice (NCL) se dá také usoudit, o jaký typ výrobku by se mohlo jednat. Třída Nice 9 totiž zahrnuje TV sety, LCD displeje, LED displeje, OLED displeje a další technické vybavení.

Každý, kdo zaslechne název "RollVision", bude muset nevyhnutelně myslet na displej OLED65R9 představený na CES 2019. Televizor je vybaven flexibilním OLED displejem, který se dá zcela jednoduše sbalit pokud se nepoužívá. Bohužel se výrobce stále potýkal s kvalitativními problémy, proto se displej oproti plánu v roce 2019 ještě neprodával. Technologii lze použít nejen např. v R9 OLED TV, ale i v případě srolovatelné "OLED obrazovky". Uvidíme tedy, zda LG odpovídající model na blížícím se CES 2020 skutečně představí.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení