Menu

Staré dobré mapy

01.04.2019 10:26 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Staré dobré mapy

Staré dobré mapy | foto: CHIP

Mapy.cz na četné žádosti uživatelů kompletně aktualizovaly funkce i vzhled a představují veřejnosti zcela novou verzi! Seznam.cz, se tak vrací ke kořenům a lidem prostřednictvím retro mapové aplikace nabízí kontrastnější barevnost, minimum přebytečných funkcí, které doposud kazily uživatelský zážitek, nebo osmibitové zobrazení map.

Samotný mapový podklad aplikace Mapy.cz se také vrátil k původním barvám. „Po každém vylepšení si část našich uživatelů stěžovala, že ta starší verze map byla lepší. Z toho nám vyplynulo, že původní verze aplikace z roku 1999 byla vlastně tou úplně nejlepší, a proto se k ní po dvaceti letech vracíme,“ vysvětluje Martin Jeřábek, manažer týmu Mapy.cz, a dodává, že nyní už není pochyb, že díky této proměně jsou Mapy.cz od nynějška světovou jedničkou v absolutní jednoduchosti ovládání na poli mapových aplikací.

retro Mapy.cz se ve svých reportážích začali okamžitě zajímat i redaktoři Televize Seznam. „Konkrétně Janek Rubeš ukazuje a popisuje všechny funkce a zobrazení. Vývojáři společnosti Seznam.cz v reportáži zase detailně popisují, jak tato unikátní retro proměna vůbec technicky probíhala,“ dodává Jakub Unger, ředitel divize Zpravodajství a TV. Jako již tradičně při každé významné příležitosti nebo svátku se proměnil i pes Krasty na hlavní stránce Seznam.cz. Dnes bude zobrazen za mlada, jako štěně, a zároveň se stane průvodcem nových retro map.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení