Menu
CHIP Speedtest

Stažení na miliardě smartphonů: tyto škodlivé kamerové aplikace odinstalujte

23.01.2020 13:30 | Jiří Palyza
Stažení na miliardě smartphonů: tyto škodlivé kamerové aplikace odinstalujte

Jsou nenápadné, a přesto nebezpečné. V obchodech pro Android i iOS jsou k dispozici "kosmetické" aplikace, nabízející filtry pro fotoaparát a úpravy fotek.

Portál Cybernews, který se zaměřuje především na otázky ochrany soukromí, informoval o třiceti aplikacích, které doporučuje okamžitě odinstalovat. Přitom jde o aplikace, jejichž celkový počet stažení se pohybuje v řádech miliardy. Skvělým a mnoha uživateli velmi oblíbeným faktorem pohodlí u smartphonů je mimo jiné bezpočet různých aplikací, které lze kdykoliv instalovat do telefonu. Současně jde ale o jednu z největších slabin našich každodenních společníků. V obchodech, které tvoří stahovací platformy, se často nachází také malware nebo špehovací aplikace. Stále zaznívají varovné informace od bezpečnostních společností, že při výběru aplikací pro stažení je potřeba pečlivě zvážit, zda vybranou appku na zařízení stáhnout a instalovat.

Společnost Cybernews, zabývající se ochranou osobních údajů a sídlící v Litvě, uvádí, že v obchodech s aplikacemi pro zařízení s operačními systémy iOS a Android, číhá 30 škodlivých aplikací se skupiny "kosmetických". Jde o aplikace, které nabízí speciální fotografické filtry nebo vylepšení fotek. Za těmito funkcemi se ale schovává mnohem více.

Nebezpečí aplikací pro smartphone

vulnerablecameraapps10

Aplikace mohou odesílat citlivá data výrobcům nebo obsahovat malware.

Pokračování článku

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení