Menu

Streamování videa pomocí Chromecastu a programu VLC Media Player

15.09.2018 11:13 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Streamování videa pomocí Chromecastu a programu VLC Media Player

Streamování videa pomocí Chromecastu a programu VLC Media Player | foto: CHIP

Kromě mnoha nových funkcí nabízí mediální přehrávač VLC Media Player od nedávno uvedené verze 3.0 také možnost využívat Chromecast zařízení.

Pokud si do počítače nainstalujete mediální přehrávač VLC  Media Player, je snadno možné přehrávat video z počítače nebo notebooku na televizoru s integrovaným nebo připojeným multimediálním přehrávačem Google Chromecast. Novou funkci ale nenajdete jen tak intuitivně v hlavní nabídce programu. Nejprve je nutné otevřít v programu VLC požadované video a poté v nabídce »Přehrávání« najdete trochu nepochopitelnou volbu »Vykreslit«, ve které uvidíte všechna Chromecast zařízení připojená do sítě. Z nich vyberete to, na kterém chcete video přehrát. Následně ještě musíte souhlasit s použitím certifikátu. Pak by se měl vybraný film spustit na vašem televizoru bez nutnosti připojovat kabel.

vlc-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení