Menu

Studenti se konečně dnes dočkali Night of Chances

18.04.2018 19:32 | Milan Loucký + Přidat komentář
Studenti se konečně dnes dočkali Night of Chances

Studenti se konečně dnes dočkali Night of Chances | foto: CHIP

Na Fakultu Informačních Technologií ČVUT dnes navečer, ve středu 18. 4. poprvé zavítala originální konference Night of Chances Technology. Po úspěšných ročnících v Brně, na Slovensku a dokonce i v Londýně, přijela po sedmi letech i do Prahy.

Studenti se zde mohli těšit z panelové diskuse, odborných přednášek, workshopů a v neposlední řadě i speed datingu s lídry byznysu. Projekt Night of Chances není oblíbený jen u firem a studentů, ale také u profesionálů a seniorních expertů. Důkazem je i zajímavé portfolio předchozích řečníků, jakými jsou například Miroslav Trnka – zakladatel společnosti ESET, Michal Štencl – zakladatel společnosti Sygic a v neposlední řadě Andrej Kiska – prezident Slovenské republiky.

Obsahem prvního ročníku v Praze jsou skutečně žhavá témata zaměřená na inovace a technologie. Technologie se v současnosti používají prakticky v každém pracovním a společenském odvětví a tento trend lze ve větší míře očekávat i do budoucna.

Na historicky první NOCi v Praze, která právě v těchto okamžicích právě probíhá, mají účastníci možnost vidět hosty z různých oblastí. Nejširší zastoupení mají informatici, experti na kybernetickou bezpečnost a znalci momentálně asi nejaktuálnějšího tématu o kryptoměnách a blockchainu. Mezi řečníky jsou tu například Jan Hubík, CFO Hackerspace Member z Paralelní polis v Praze, který se stal jedním z prvních kyborgů v Čechách. Dále přijde Pavol Lupták, CEO firmy Nethembra a spoluzakladatel Hackathropy, jehož prací je profesionální hacking zařízení a systémů svých klientů. Jeden, z bezesporu nejzajímavějších hostů, bude i Roman Staněk. Čech, který se svojí firmou GoodData, zaměřenou na analýzu dat, dobyl Silicon Valley. Roman Staněk se NOCi zúčastní přes Skype call a diskutovat bude na téma umělá inteligence.

Zastoupení na pražském ročníku NOCi mají i řečníci ze zahraničí, konkrétně Ben Ruschin, Managing Director vídeňské konference WeAreDevelopers, který je zařazený mezi Forbes „30 Under 30“ Austria. Druhým zahraničním řečníkem je Robert Campbell, který je už pět let v čele technologického centra Barclays Investment Bank. Oba budou odpovídat na otázky v rámci formátu Hot Chair Talk Interview.

Akce Night of Chances je pořádána neziskovou organizací Nexteria ve spolupráci s úspěšnými společnostmi a experty. Nexteria si klade za cíl připravovat a podporovat mladé lidi na jejich cestě k úspěchu. Snahou je pomáhat jim zejména formou získávání zkušeností z praxe a osvojování si vůdčích dovedností. Je kladen důraz na formování etických hodnot a budování vztahů založených na důvěře. Konference Night of Chances se již organizovaly na Slovensku, v České republice a v Londýně. Ve školním roce 2016/2017 NOC zažilo 2470 studentů, 86 firem na čtyřech fakultách, ve třech městech a dvou krajinách. Celkově mohli účastníci zažít 105 workshopů, 24 odborných přednášek a 27 panelových diskusí.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení