Menu

Světová novinka na CES: televizor, který přenáší zvuk i obraz zcela bezdrátově

06.01.2023 13:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Světová novinka na CES: televizor, který přenáší zvuk i obraz zcela bezdrátově

Světová novinka na CES: televizor, který přenáší zvuk i obraz zcela bezdrátově | foto: LG

Na veletrhu CES 2023 se objevila zajímavá inovace v oblasti televizorů. Podle informací od výrobce se nový model LG obejde téměř zcela bez kabelů.

Jednou z mnoha novinek letošního ročníku veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas je televizor od společnosti LG, který byl představen s označením Signature OLED M (M3). Jde o celosvětově první zařízení s technologií Zero Connect, což znamená, že dokáže bezdrátově přenášet obraz a zvuk v reálném čase s rozlišením až 4K a frekvencí obrazu 120 Hz.

Nový LG M3 se dodává se samostatným zařízením Zero Connect Box, které zajišťuje přenos všech obrazových a zvukových signálů na 97" obrazovku. Pouze napájení ze zásuvky zůstává takové, na jaké jsme zvyklí. Connect Box lze umístit kdekoliv v místnosti a velký displej umístit samostatně. Připojení herních konzolí a externích HDMI zařízení, jako např. kabelových nebo satelitních TV tunerů (set-top boxů) se provede s Connect Boxem, nikoliv televizorem. Bezdrátově lze připojit i kompatibilní soundbar.

Co vše 97" televizor LG Signature OLED M nabízí

lgsignature

Novinka jihokorejského LG je bezkabelová. Obrazovka slouží vlastně jen jako bezdrátově připojené zobrazovací zařízení. Přenos obstarává Connect Box. | Zdroj: LG

I při absenci kabelů LG Signature OLED M (M3) dokáže podle informací od výrobce přenášet obraz s rozlišením 4K a frekvencí 120 Hz a zvuk bez přerušování nebo ztráty kvality. Umožňuje to algoritmus, který vyvinulo přímo LG. Vypočítá optimální přenosovou cestu a také by měl pomoci minimalizovat chyby nebo přerušení v průběhu přenosu.

K tomu samozřejmě může docházet vnějšími vlivy, například pohybem osob v prostoru anebo funkcí jiných elektrických spotřebičů. Praktická je také schopnost Zero Connect Boxu rozpoznávat hlas. Uživatelé by tak měli mít možnost zapínat a spravovat chytrý televizor a připojená zařízení hlasově.

Zdroj: The Verge

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení