Menu

Tablet Toshiba FOLIO 100 s Androidem

04.11.2010 11:26 | Redakce Chip + Přidat komentář
Tablet Toshiba FOLIO 100 s Androidem

Tablet Toshiba FOLIO 100 s Androidem | foto: CHIP

Společnost Toshiba zahájila v Evropě distribuci nedávno ohlášeného multimediálního tabletu FOLIO 100. Na rozdíl od nedávno recenzovaného androidího netbooku Toshiba AC100 má tablet výhodu dotykového displeje.

Multimediální tablet FOLIO 100 má 10,1“ úhlopříčku s rozlišením 1024 x 600 bodů, je poháněn procesorem nVidia Tegra 2, data ukládá na 16GB flashové paměti a kromě čtečky paměťových karet disponuje i USB portem a mini HDMI výstupem. Samozřejmostí je Wi-Fi specifikace 802.11n, Bluetooth a vybrané modely (které zatím ještě nejsou v prodeji) budou vybaveny i 3G modulem pro bezproblémový přístup na internet prostřednictvím mobilních operátorů.

Operační systém Android 2.2 bude od poloviny listopadu podporovat přehrávání flashových aplikací (verze 10.1), takže práce s internetem bude mnohem pohodlnější než u starších zařízení s předchozími verzemi Androidu. Flashovou aplikaci, stejně jako řadu dalších programů bude možné stahovat bezplatně z portálu Toshiba Market Place.

Přístroj má podle tiskové zprávy rozměry 281 x 181 x 14 mm a hmotnost 760 gramů. Opět podle údajů od výrobce by měl vydržet pracovat na baterii po dobu cca 7 hodin. V rámci předinstalovaného systému dostane uživatel aplikace pro přehrávání multimediálních souborů (Toshiba Media Player) i pro práci s dokumenty (Documets to Go). Multidotykový displej může díky vestavěnému senzoru pracovat jak na šířku, tak na výšku. Doporučená koncová cena byla stanovena na 9 580 Kč vč. DPH.

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení