Menu
CHIP Speedtest

Také pro velké obrazovky: Google testuje tmavý režim pro vyhledávač

16.12.2020 17:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Také pro velké obrazovky: Google testuje tmavý režim pro vyhledávač

Také pro velké obrazovky: Google testuje tmavý režim pro vyhledávač | foto: Google.com

Zatímco uživatelé Androidu už mohou nějakou dobu používat většinu aplikací Google v přijatelnějším režimu pro oči, tmavý režim na desktopu doposud nebyl k dispozici. Nyní to však vypadá, že Google testuje tmavý režim i pro uživatele stolních počítačů.

Jak zjistil webový server 9to5google, Google momentálně testuje funkci, na kterou už mnoho uživatelů dlouho čeká: tmavý režim pro vyhledávání na desktopových systémech. Režim, který je mnohem ohleduplnější k očím, byl doposud privilegiem uživatelů Androidu na smartphonech a tabletech.

Pozadí, které je v běžných případech vyhledávání na desktopech bílé, je nyní zobrazeno tmavě šedé. Tak to znají uživatelé, zvyklí vyhledávat ze zařízení s Androidem. Jinak barevné logo Google je nyní na tmavém displeji zcela bílé, záložky "Vše", "Obrázky", "Zprávy" a další už nejsou v jasných barvách Google, ale mírnější kombinaci šedé a modré. Jinak černý text ve výsledcích vyhledávání je nyní zobrazen také šedě.

Tmavý režim ve Vyhledávání Google je v současné době k dispozici pouze pro omezený počet uživatelů

googlesearchdarkmode1

Takto vypadá tmavý režim pro vyhledávání Google v současné testovací fázi. | Zdroj: 9to5google

Protože se funkce tmavého režimu momentálně nachází ve fázi A/B testování, má k ní přístup jen omezený počet uživatelů. Kromě toho v současné době neexistuje možnost ručního zapnutí nebo vypnutí režimu. Tmavý režim je u vybraných uživatelů pravděpodobně aktivován náhodně. Vypadá to, že Google si chce otestovat jeho přijetí mezi uživateli, a také zda se stále vyskytují problémy s jeho používáním.

Mimochodem, Google nedávno představil praktickou funkci pro všechny hudební fanoušky: uživatelé mohou jednoduše zapískat nebo zanotovat melodii skladby do svého smartphonu a vyhledávání zobrazí požadovaný název.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.