Menu

Google získal kuriózní funkci: chce to ale hudební sluch

20.10.2020 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Google získal kuriózní funkci: chce to ale hudební sluch

Google získal kuriózní funkci: chce to ale hudební sluch | foto: Google

Google rozšířil své vyhledávání o novou funkci. Pokud hledáte určitou skladbu a neznáte její název, jméno interpreta nebo část textu, můžete jednoduše melodii zazpívat. Pokud to nebude úplně mimo, Google vám po chvíli hledanou skladbu zobrazí.

Spotify experimentuje s vyhledáváním skladeb podle úryvků textu a Shazam nebo SoundHound dokáže identifikovat skladbu v okolí jejím poslechem. Google možnost rozpoznání hudby ale nyní také dohání. Podle informací zveřejněných v blogovém příspěvku nyní uživatelé mohou zanotovat melodii do svého smartphonu a Google už by se měl postarat o vyhledání odpovídající písně. Jediné, co je k tomu potřeba udělat, je zvolit následující postup.

Klepněte na symbol mikrofonu u vyhledávání Google a v okamžiku, kdy se na displeji objeví text "Poslouchám...", řekněte: "what's this song". Poté se na displeji objeví text "Poslech hudby..." a vy už můžete začít po dobu 10 až 15 sekund broukat nebo pískat zapamatovanou melodii. Čím blíže se trefíte originálu, tím snadněji se Googlu podaří skladbu dohledat.

Google: hledání skladeb podle melodie ukazuje, jak silné jsou algoritmy strojového učení

Při dohledávání skladeb podle melodie Google využívá algoritmy strojového učení, které přiřazují notování uživatele konkrétní písni. Google vysvětluje, že zanotovaná nebo zapískaná melodie se digitalizuje na posloupnost čísel, a poté porovnává se známými sekvencemi uloženými v databázi. To vše proběhne během několika sekund. Účinnost technologie je docela působivá.

mohlo by vás také zajímat: mapy google doplňují svou špičkovou funkci rozšířené reality o nové prvky

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.