Menu

Takhle jste svůj desktop ještě neviděli: mini freeware přebuduje Windows 10

09.07.2020 13:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Takhle jste svůj desktop ještě neviděli: mini freeware přebuduje Windows 10

Takhle jste svůj desktop ještě neviděli: mini freeware přebuduje Windows 10 | foto: CHIP

Už vás nebaví nudné pozadí na ploše Windows 10? Není to žádný problém. Pomocí nástroje s otevřeným zdrojovým kódem Lively si můžete ve Windows nastavit animované tapety, jako například videa nebo soubory GIF.

Každý uživatel Windows zná jejich klasickou modrou tapetu. Pokud vám z dlouhodobého hlediska přijde nudná, můžete si přepnout na jiné obrázky na pozadí plochy. Zvlášť zajímavý upgrade desktopu provede bezplatný nástroj Lively.

Jeho prostřednictvím si můžete na pozadí nastavit animované tapety ve formě videí nebo souborů GIF. Funguje to velice jednoduše přetažením myší, takže můžete rychle integrovat fakticky jakýkoliv obsah. Nástroj také poskytuje podporu více obrazovek a pozastavuje přehrávání videa, pokud je monitor vyplněn jinými okny se zobrazením přes celou obrazovku.

Stáhněte si: Lively

lively-logo

Lively 0.9.6.0

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Žádné nudné tapety: prostřednictvím souborů GIF nebo videí přemění bezplatný software vaši plochu ve Windows na zajímavou podívanou.

Stáhněte si

 

Výhody
vytváří krásná živá pozadí
funguje s GIFy, videi a hrami

Lively: nastavení pohyblivé pracovní plochy ve Windows

lively1

Pohyblivé pozadí na ploše: díky Lively lze oblíbené video použít jako pozadí pracovní plochy.

Princip je jednoduchý: přetáhnete soubor do okna programu Lively a nastavíte jej jako pozadí kliknutím na volbu "Set as Wallpaper". Funguje to s videosoubory v různých formátech, například MP4, WEBM a MOV, stejně jako s GIF. Co je atraktivní vychytávka: pokud hraje na vašem PC hudba, obrázky na pozadí se mění v jejím rytmu.

Nástroj už obsahuje některé přednastavené tapety. Dají se ještě částečně personalizovat, například změnit rychlost změny nebo barvu. V závislosti na velikosti použitého videa mohou tapety spotřebovat hodně RAM paměti a zatížit procesor. Každopádně se dá v nastavení určit, kdy se má přehrávání videa na pozadí zastavit – například pokud se na ploše otevře jiné okno.

Jeden z nejúčinnějších nástrojů pro změnu tapet

Nástroj Lively nabízí rozsáhlé možnosti pro animaci pozadí plochy Windows a díky principu drag & drop je také snadno použitelný. Ne všechny funkce ale proběhnou hladce a v některých bodech by vývojáři ještě měli provést určitá vylepšení. Pokud ale můžete obětovat něco málo ze své kapacity RAM a procesoru, s Lively získáte mimořádný nástroj pro změny tapet na pracovní ploše.

mohlo by vás také zajímat: microsoft pomůže s obnovou dat – nový profi nástroj najde odstraněné soubory

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.