Menu

Telefon zabil dítě v Indii: tragickou smrt způsobil výbuch při nabíjení

14.09.2022 13:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Telefon zabil dítě v Indii: tragickou smrt způsobil výbuch při nabíjení

Telefon zabil dítě v Indii: tragickou smrt způsobil výbuch při nabíjení | foto: Jeff Kingma / Unsplash

Čas od času jsme svědky opravdu tragických zpráv o tom, že někoho vážně zranil nebo dokonce usmrtil nabíjející se telefon. Taková zpráva nyní přišla bohužel i z Indie, obětí nehody se stalo tprve osmiměsíční nemluvně.

Extrémní zármutek postihl matku z indického města Bareilly ve státě Uttarpradéš. Teprve osmiměsíční dívenka si hrála vedle telefonu své matky. Ten se během nabíjení vznítil, explodoval a zabil ani ne roční dítě.

“Mluvil jsem se sousedem, když v tom jsem uslyšel, jak moje dcera volá o pomoc. V důsledku exploze mobilního telefonu vzplála postel. Dcera byla těžce popálena. Nikdy mě nenapadlo, že by můj mobil mohl být pro dceru smrtelně nebezpečný, jinak bych ho tam nenechávala,” uvedla pro policii plačící matka.

Tragické zjištění policie

Podle vyšetřování se tragédii dalo předejít. Explodovaný telefon byl starý model s alfanumerickou klávesnicí a zejména velmi starým akumulátorem, který byl dle zjištění již poškozený stářím a tzv. “nafouknutý”. Dílo neštěstí bylo dokonáno, když matka malé Nehy nabíjela telefon neoriginální nabíječkou se solárním pohonem, kterou koupila půl roku před incidentem.

Otec od rodiny je dělník a žije v rozestavěném domě. Nemají elektrické připojení, proto používají solární desku pro nabíjení mobilních telefonů. Policie případ uzavřela jako nehodu způsobenou nedbalostí rodičů – v českém právu bychom použili termín “zabití z nedbalosti”.

“Rodina odmítla podat stížnost a tělo jim bylo po řádném řízení vydáno. Naším vyšetřováním bylo zjištěno, že holčička byla zraněna v důsledku výbuchu mobilního telefonu. Rodina uvedla, že šlo o nehodu, a nechtěla vznést žádné obvinění,” uvedlo na závěr tiskové oddělení policie z okresu Faridpur.

V Indii bohužel dochází k podobným incidentům velmi často. Policie a příslušné orgány však téměř vždy přijdou na to, že na vině je špatné zacházení s telefonem, nabíječkou, či rovnou využívání neoriginální baterie nebo nabíječky.

Zdroj: 91mobiles

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení