Menu

Televizor jako umělecké dílo

07.09.2017 11:14 | Milan Loucký + Přidat komentář
Televizor jako umělecké dílo

Televizor jako umělecké dílo | foto: CHIP

Umělecká díla v TV anebo TV jako umělecké dílo? Již není zapotřebí dlouze vybírat díky novému 65" OLED televizoru Philips řady 9 – jde o výrobek, který ohromuje svým obrazem.

Tento nový televizor Philips prezentovaný jako novinka na veletrhu IFA 2017 kombinuje nejnovější technologii OLED s technologií Philips P5 Perfect Picture a třístranným systémem Ambilight, a tak se stává novou vlajkovou lodí televizorů značky Philips a ustavuje nový standard kvality obrazu.

Schopnost televizorů OLED zcela vypnout zdroj světla v každém pixelu umožňuje reprodukci nekonečné úrovně černé barvy. Nový Philips OLED televizor dokáže také produkovat špičkový jas 900 cd/m2, který zajistí obrovský kontrastní poměr a umožňuje současně reprodukovat na obrazovce nejjasnější a nejtmavší prvky obrazu. Produkce čistých černých úrovní také umožňuje OLED modelu nabízet přesnější a živější zobrazitelnou barevnou paletu. Model 9603 zobrazuje mimořádně široký barevný gamut (99 % DCI-P3). Řada OLED 9 s úhlopříčkou 65" také těží z výrazně vylepšeného úhlu pohledu LCD televizorů s bočním podsvícením, které poskytují neuvěřitelně konzistentní jas, barvu a kontrast do všech směrů, ze kterých může divák sledovat program. A konečně, televizory OLED jsou typicky více než 100krát rychlejší než tradiční televizory na bázi LED a poskytují super rychlé reakční časy, které zajišťují, že pohyb je za všech okolností vždy ostrý.

OLED and P5 – Perfektní partnerství

S novým procesorem Philips P5, který opět dosáhl dalšího 50% vylepšení výkonu oproti předchozím verzím – a stále působivému jádru Perfect Pixel Ultra HD –, není překvapením, že televizor Philips OLED série 9 řady 65" dosahuje nejvyššího skóre indexu výkonu obrazu s neuvěřitelnou hodnotou 3800 PPI. P5 má výkon srovnatelný s pěti procesory v jednom. Je nezbytný pro pohodlné zpracování množství dat v Ultra HD a 4K. P5 analyzuje, rekonstruuje a individuálně řeší každou z pěti proměnných, které definují kvalitu obrazu: dokonalost zdroje signálu, ostrost, barva, kontrast a pohyb.

Videosignál pro televizory je zatížen obtěžující vizuální nedokonalosti, především šumem a artefakty. P5 Source Perfection je opravuje, čímž dochází ke snížení úrovně šumu, aniž by ovšem došlo k obtěžujícímu rozostření zpracovávaného obrazu. Výsledná kvalita zpracovávaného videa se zvyšuje rozšířením z osmibitového na téměř 14bitové rozlišení. Mnoho zdrojů obsahu má mnohem nižší rozlišení, než je kvalita 4K, kterou mohou dnešní obrazovky zobrazovat. P5 Perfect Sharpnest Resulution Upscaling a Detail Enhancer převádějí obsah na ostřejší Ultra HD pro rafinovaný obraz s výrazně větší hloubkou a rozměry.

Výjimečný kontrast panelu se dále vylepšuje systémem P5 Perfect Contrast pracujícím na více zónových úrovních v rámci obrazu a ve spolupráci s technologií Philips Micro Dimming Perfect, která rozšiřuje kontrastní rozsah s průzračnějším jasem a hlubšími černými barvami. Výsledkem je toho obraz s větší hloubkou při zachování všech detailů. To vytváří pocit, že je divák přímo součástí děje.

Reprodukce barev je také výjimečná díky přirozenému širokoúhlému barevnému rozsahu panelu OLED, který je dále vylepšen systémem Philips P5 Perfect Color se 17bitovým barevným boosterem a inteligentním zpracováním barev. To v důsledku přináší intenzivnější, živější barvy a přirozenější tóny pleti. Ostrost pohybu nastavuje nové standardy díky inherentní rychlosti panelu OLED a neuvěřitelným čtyřem miliardám pixelů při zpracování technologií Philips Perfect Natural Motion. Ta zajišťuje, že i nejrychleji se pohybující snímky Ultra HD jsou reprodukovány přirozeně při zachování výjimečné ostrosti.

Ambilight – lepší spojení

Integrace Ambilightu dosahuje u televizoru OLED série 9 s úhlopříčkou 65" nových úrovní díky ultratenké obrubě umožňující téměř bezproblémové sepětí s dějem na obrazovce. Trojstranný systém Ambilight Spectra XL dokáže dále zvýšit výjimečné barevné souznění televizoru a obrovský kontrastní poměr při vytváření mnohem lepšího zážitku ze sledování než tomu bylo dříve.

Designové spojení zvuku

Nynější vlajková loď společnosti Philips, 65" OLED řady 9 odráží zaměření společnosti na vynikající evropský design a řemeslný um, které rozšiřují rafinované proporce a krásné používané přírodní materiály. Řemeslné zpracování je dále zdůrazněno podstavcem modelu a jeho extrémně těsným usazením k panelu OLED a inovativním začleněním vynikajícího vysoce kvalitního 60W zvukového systému, umístěném ve stojánku.

Systém je vybaven šesti zvukovými měniči, zabudovanými v hliníkové liště, pokryté tkaninou od špičkového výrobce designových textilií, společnosti Kvadrat, pod obrazovkou OLED. Toto řešení zaručuje čisté podání středních a vysokých tónů, zajišťuje přenos mimořádných detailů, a reproduktor Triple Ring s integrovaným basovým portálem – umístěný na zadní stěně televizoru – se stará o špičkové podání nejhlubších tónů. Oddělitelnou zvukovou základnu lze položit buď na stolní desku nebo připevnit na stěnu. I v těchto případech je zachována neuvěřitelná kvalita zvuku.

Android Smart

65palcový OLED televizor série 9 je poháněn operačním systémem Android M Smart TV a je certifikován společností Google, poskytující přístup ke všem aplikacím a službám, orientovaným na použití v chytrých televizních přijímačích prostřednictvím obchodu Google Play Store a v současné době doplňuje nabídku Philips Smart TV. Bezproblémové ovládání a rychlá navigace jsou možné díky výkonnému čtyřjádrovému procesoru a pokročilému dálkovému ovládání s klávesnicí QWERTY, swipe padu a technologii rozpoznávání řeči. Televizor bude vybavován i systémem Google Assistant, který umožní nejen tento televizor, ale i ostatní prvky chytré domácnosti, řídit hlasem.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení