Menu

Televizor stvořený dánským královským designérem získal cenovku i v ČR

30.05.2019 16:54 | Milan Loucký + Přidat komentář
Televizor stvořený dánským královským designérem získal cenovku i v ČR

Televizor stvořený dánským královským designérem získal cenovku i v ČR | foto: CHIP

Společnost TP Vision uvedla televizor Philips TV 9104 na český trh. Jedná se o designový LCD televizor, jehož vzhled navrhovala dánská společnost Georg Jensen.

Tato společnost je tvůrcem luxusních výrobků ze stříbra a leštěné oceli. Georg Jensen dodává již od svého založení v roce 1904 pravidelně své výrobky přímo na královský dvůr v Kodani.

Philips TV a Georg Jensen sdílejí stejné hodnoty, jako je prvotřídní zpracování a využívání kvalitních materiálů. Obě značky u svých produktů také kladou důraz na práci se světlem. Tyto hodnoty se promítly i do televizoru Philips série 9104, který je jedinečný svým zpracováním a ocení jej příznivci designové elektroniky. Model získal významné designové ocenění IF Design Award.

Série 9104 v sobě kombinuje Ambilight, leštěnou ocel a sklo, které jsou typické pro obě značky. Zkosené nožičky televizoru jsou poznávacím znamením klasického designu Georg Jensen. Na jedné nožičce je vyryto logo Philips, na druhé Georg Jensen.

Spodní strana rámečku je vyrobena z leštěné oceli. Další tři strany jsou ze skla a ideálně tak zvýrazňují efekt Ambilightu. Ve stejném duchu je zpracovaná i zadní strana, která je zčásti skleněná a zčásti zakrytá matně modrým krytem. Georg Jensen tím poukazuje na svou barevnou paletu, ve které „večerní modré světlo“ severního Dánska hraje významnou roli.

Obrazová a zvuková kvalita nového modelu odpovídá jeho luxusnímu vzhledu. Nechybí v něm patentovaný obrazový procesor Philips P5 Perfect Picture, který se stará o vylepšení obrazu v pěti základních parametrech, jako je ostrost, barva, kontrast, pohyb a vylepšení zdroje signálu.

Procesor P5 doplňuje široký barevný gamut panelů a technologie NanoColor, což je speciální 1nanometr tlustá vrstva nanočástic, které absorbují přebytečné světelné vlny a zajišťují tak čistší barvy, především při sledování z velkých úhlů a při ne úplně ideálním okolním osvětlení.

Na českém trhu bude televizor s 55palcovou úhlopříčkou (model 55PUS9104) dostupný za 36 999 Kč.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení