Menu

Tenké rámečky, profi funkce: byznys monitory AOC

28.06.2017 15:19 | Milan Loucký + Přidat komentář
Tenké rámečky, profi funkce: byznys monitory AOC

Tenké rámečky, profi funkce: byznys monitory AOC | foto: CHIP

Pět nových monitorů Series 90 má od 24 do 27 palců, jsou vybavené pokročilým panelem IPS s širokým barevným gamutem, míří na firmy a náročné spotřebitele. Uživatelé ocení jejich elegantní, ze tří stran bezrámečkový design, který se hodí i pro jednolité vícemonitorové sestavy.

Funkce AOC pak šetří lidský zrak během dlouhých hodin trávených před obrazovkou. Monitory jsou rovněž energeticky úsporné, což šetří náklady a snižuje uživatelovu uhlíkovou stopu. Tři nové modely jsou navíc vybaveny ergonomickým a snadno upevnitelným stojanem.

Pět nových přírůstků do portfolia byznys monitorů společnosti AOC přichází ve dvou velikostech: 24palcové modely I2490VXQ a I2490PXQU nebo 27palcové I2790VQ, I2790PQU a Q2790PQU. Na stolech budou příjemným osvěžením díky elegantnímu kovovému rámečku a stojanu. Cenově příznivější modely I2490VXQ a I2790VQ jsou vybaveny základním stojanem, zatímco I2490PXQU, I2790PQU a Q2790PQU ergonomicky nastavitelným stojanem, který lze snadno odejmout i bez šroubováku. Dále je zde 130mm nastavení výšky, –5°/+25° sklopení, 165°/+165° natočení nebo možnost 90° rotace, vše pro pracovní komfort podle individuálních potřeb každého uživatele.

Všechny modely řady 90 mají pokročilé panely IPS se širokými pozorovacími úhly a precizními barvami. Poskytují ryzí barvy z jakéhokoliv úhlu (až do 178°) se 100% sRGB a 90% NTSC pokrytím. Ústřední model Q2790PQU nabízí QHD panel (2560x1440 bodů), který může zobrazit čtyři 720p videa najednou. Další čtyři modely jsou vybaveny Full HD panely (1920 x 1080 bodů).

Různé možnosti vstupu jako DisplayPort, HDMI a VGA umožňují připojit různé obrazové zdroje pro vychutnání rozličné podívané. Vestavěné reproduktory nabízejí vysoce kvalitní zvuk, a proto není třeba dalších, externích. Modely PQU/PXQU se také pyšní rozbočovačem USB 3.0 pro snadné a rychlé připojení periferních zařízení.

Řada 90 nabízí pro ty, co pracují dlouhé hodiny před počítačem, mód Low Blue Light, který snižuje škodlivé krátkovlnné modré světlo. Technologie Flicker-Free pak reguluje jas monitoru pomocí stejnosměrného proudu (DC) namísto pulzně šířkové modulace (PWM – Pulse Width Modulation), což tolik nezatěžuje oči.

Ekologičnost nových monitorů dokazuje několik cerfifikátů o energetické účinnosti jako Energy Star, EPEAT a TCO. Kromě toho softvérová funkce E-saver umožňuje přepnutí monitoru do režimu nízkého výkonu, pokud je uživatel mimo, zatímco mód Eco přizpůsobuje nastavení obrazovky různým obsahům (text, internet, hra, film, sport) a minimalizuje energetickou spotřebu. Mezi další zajímavé funkce, dbající o pohodlí uživatele, patří AOC Screen+ pro snadné rozdělení plochy počítače nebo i-Menu, které zpřístupňuje nastavení OSD pomocí myši.

 

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení