Když vám Windows zcela spadnou: nezoufejte, jsou metody, jak je znovu postavit na nohy
Ať už jde o hardwarovou závadu nebo chyby softwarových aktualizací, k pádům Windows a…
Test: Asus ZenBook Flip UX360CA - tenký, kovový a ohebný | foto: CHIP
Lehký a necelých 14 mm tenký konvertibilní notebook s pasivním chlazením je poháněn úsporným procesorem Intel Core m3-6Y30.
Přes relativně nízkou frekvenci nabízí v kombinaci s 8GB operační pamětí a 256GB SSD diskem dostatečný výkon pro práci s kancelářskými aplikacemi a bez problémů zvládá i přehrávání filmů ve Full HD rozlišení. Pro naprostou většinu uživatelů tedy výkon procesoru nepředstavuje žádné omezení. Dotykový lesklý IPS displej s Full HD rozlišením lze otočit o 360°, takže zařízení je možné provozovat i v režimu přerostlého tabletu nebo stanu. Při překlopení displeje se automaticky vypne klávesnice a Windows 10 Pro (v nabídce bude i cca o 2 000 Kč levnější verze s Windows 10 Home) nabídnou přepnutí do režimu tablet. Klávesnice patří v této kategorii k těm nejlepším.
Tlačítka sice mají nízký zdvih, ale jsou dostatečně velká (14,2 × 14 mm) a při stisknutí vydávají zvukovou odezvu v podobě lehkého cvaknutí. Klávesnice je navíc přehledně rozložená, má plnohodnotnou řadu Fn kláves a pod ní se nachází prostorný, 10,5cm touchpad, bohužel bez tlačítek. Snad jen kurzorové klávesy by mohly být větší a bohužel chybí možnost podsvícení klávesnice pro práci ve tmě, škoda. Výdrž notebooku odpovídá slibům výrobce. Přestože v náročném benchmarku PCMark 8 dosáhl jen šest až sedm hodin, v běžném provozu s trochu staženým displejem jsme snadno mohli pracovat přes deset hodin.
Na minimální intenzitu displeje (která i tak bohatě stačí na práci ve tmě) vydržel Flip dokonce okolo dvanácti hodin, škoda že intenzitu displeje nelze ještě víc stáhnout. Nebyli jsme ale spokojeni s chováním notebooku při zaklapnutí displeje. Dnes již naprosto běžně očekáváme, že se notebook přepne do úsporného režimu a po otevření nám nabídne všechna otevřená okna, která byla aktivní při zavření notebooku. Pravděpodobně kvůli příliš exponovanému vypínači dochází při uložení do batohu k náhodnému vypínání spícího počítače, což občas vede k zavření spuštěných aplikací a souborů. Další výtka směřuje k příliš volným kloubům, kterými je připojen otočný displej ke klávesnici. Ty by mohly být pevnější, protože při drncání (například v autobusu nebo vlaku) se displej samovolně sklání.
Tělo je příjemné, kovové, přes pasivní chlazení se při práci moc nezahřívá, topí jen při nabíjení. Portová výbava odpovídá kompaktnímu zařízení typu 2v1. HDMI videovýstup na monitor je zde pouze ve verzi „micro“, dále jsou zde dva plnohodnotné USB 3.0 konektory a moderní USB-C, který mohou budoucí majitelé monitorů s USB-C konektorem využít i jako zdroj videa. Na televizor lze signál posílat i prostřednictvím Wi-Di. Samozřejmostí je slot pro SD karty, audiojack, Wi-Fi standardu 802.11ac a Bluetooth 4.1.
Cena tohoto notebooku není nízká, ale vzhledem k celokovovému tělu, pasivnímu chlazení (a tedy naprosto bezhlučnému chodu), skvělému dotykovému displeji a výbavě v podobě 8GB RAM a 256GB SSD disku je hlavně ve srovnání s konkurenčními produkty naprosto ospravedlnitelná.
Ať už jde o hardwarovou závadu nebo chyby softwarových aktualizací, k pádům Windows a…
Pokud systém Windows 11 náhle přestane rozpoznávat Bluetooth zařízení, může to mít různé…
"Hay soup" nebo "Timballo of aubergines" – s podobnými nabídkami se můžete setkat při svých…
Když nějaká aplikace zamrzne nebo se chcete podívat na vytížení systému či zkontrolovat…
Lidé, kteří mají srdeční implantáty, by si měli dávat pozor na různá nositelná chytrá…
Cestování časem lidstvo fascinovalo od pradávna. Nedá spát ani vědcům, kteří v posledních…
Mnoho kategorií výrobků, včetně televizorů, chytrých telefonů a tabletů, by měli být výrobci…
V první prodejně Coop v Berouně byla nasazena umělá inteligence. Má zajistit efektivnější…