Menu

Těžká rána pro Huawei: výrobce smartphonů pravděpodobně přijde o klíčového partnera

19.05.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Těžká rána pro Huawei: výrobce smartphonů pravděpodobně přijde o klíčového partnera

Těžká rána pro Huawei: výrobce smartphonů pravděpodobně přijde o klíčového partnera | foto: THAM YUAN YUAN/Pixabay

Výrobce chytrých telefonů Huawei by mohl čelit další velké ráně. Podle důvěrných informací prý odborníci na fotoaparáty ve společnosti Leica hledají dalšího partnera. Pro Huawei by ukončení spolupráce s Leicou mohlo mít významný dopad.

Výrobce chytrých telefonů Huawei a výrobce fotoaparátů Leica jsou zřejmě před rozchodem. Jak informují zasvěcení uživatelé prostřednictvím Twitteru a jiných médií, partnerství obou společností brzy skončí. Huawei P50 by tak byl posledním smartphonem, vybaveným fotoaparátem se značkou Leica. Ještě na konci loňského roku společnost Huawei popírala, že by mělo partnerství obou firem brzy skončit. Nyní se však tyto zvěsti objevily znovu.

Partnerství mezi oběma společnostmi začalo v roce 2016. Pokud jde o výkon fotoaparátu, smartphony čínského výrobce udělaly od té doby velký skok kupředu. Zejména v reklamě společnost Huawei vždy zdůrazňovala, že její smartphony používají fotoaparáty Leica, a že zejména funkce zoomu jsou jasně lepší, než u konkurence.

Objektivy Leica v budoucnu u jiných značek?

huawei-leica

Pokud partnerství Huawei s Leicou skutečně ztroskotá, zůstává otázkou, zda čínský výrobce zkusí najít jiného dodavatele, nebo nasadí vlastní vývoj. | Zdroj: THAM YUAN YUAN/Pixabay

Pokud se informační úniky potvrdí a P50 skutečně bude posledním smartphonem Huawei s fotoaparátem Leica, je dost možné, že se známý výrobce fotoaparátů v budoucnu poohlédne po jiných značkách v oblasti smartphonů. Ostatní výrobci, jako například Honor nebo Xiaomi, v posledních letech rostou a mohli by společnosti Leica nabídnout atraktivní partnerství s mnoha potencionálními zákazníky. Oproti tomu společnost Huawei v posledních letech dostala kvůli obchodním omezením ze strany USA pořádně zabrat, a v důsledku toho také přichází o svůj tržní podíl.

Na nového partnera Leicy v oblasti smartphonů je údajně žhavým kandidátem Xiaomi. Zvěsti o přechodu od Huawei ke Xiaomi pochází od Briana Shena (píše o tom Xiaomi Today), bývalého viceprezidenta společnosti Oppo. Huawei, Leica ani Xiaomi se k těmto informačním únikům zatím nevyjádřily.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.