Menu

Thunderbird: odesílání velkých příloh prostřednictvím odkazu

24.10.2018 16:40 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Thunderbird: odesílání velkých příloh prostřednictvím odkazu

Thunderbird: odesílání velkých příloh prostřednictvím odkazu | foto: CHIP

Mnoho zdarma dostupných e-mailových služeb má limit na velikost odesílané přílohy a také bývá omezena celková velikost poštovní schránky. Poštovní klient Thunderbird je však schopen odesílat velké přílohy prostřednictvím bezplatného cloudového úložiště Mega. 

Na něj se příloha uloží a příjemci se pošle pouze odkaz na tento soubor. Abyste tuto možnost nastavili, spusťte program Thunderbird a vpravo nahoře najdete ikonu tří pruhů, přes kterou se dostanete do nastavení programu. V nabídce najdete i »Doplňky«. Klikněte na »Rozšíření«, do vyhledávacího panelu napište „Megabird“ a spusťte vyhledávání. Až se toto rozšíření nalezne, přidejte ho do poštovního klienta Thunderbird. Následně musíte program Thunderbird restartovat a znovu se spustí již s tímto doplňkem. Pro nový e-mail klikněte na »Napsat« a pomocí »Připojit« k e-mailu přidejte velkou přílohu.

megabird-nahled

Program vás na to upozorní a nabídne zaslání prostřednictvím odkazu. Po stisku »Poslat odkaz« vyberte jako úložiště »Mega« a při prvním použití se k této službě přihlaste, případně si založte nový účet pomocí »Need an account?«.  Následně Thunderbird začne nahrávat soubor a přidá do e-mailu odkaz do tohoto úložiště. Pruh v pravé horní části znázorňuje stav nahrávání do cloudu. Následně můžete e-mail s odkazem odeslat.

megabird2-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení