Menu

Tip pro Windows 10: aktivování integrované ochrany před ransomwarem

09.09.2021 12:00 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip pro Windows 10: aktivování integrované ochrany před ransomwarem

Tip pro Windows 10: aktivování integrované ochrany před ransomwarem | foto: Bruno /Germany, Pixabay

Operační systém Windows 10 má už nějakou dobu integrovanou ochranu proti ransomwaru. Tato funkce zajišťuje, že je veškerý obsah, uložený ve standardních uživatelských složkách, synchronizován s cloudovým úložištěm OneDrive, abyste k němu v případě nouze měli přístup.

Předpokladem však je, že jste do systému Windows 10 přihlášeni pomocí účtu Microsoft. Pokud ale používáte lokální uživatelský účet, musíte si tuto ochranu aktivovat ručně. K tomu ale také potřebujete účet Microsoft, protože se musíte přihlásit k OneDrive.

Pomocí kombinace kláves [Windows] + [I] otevřete »Nastavení«, klikněte na »Aktualizace a zabezpečení«, v levém sloupci vyberte »Zabezpečení Windows« a poté vyberte »Ochrana před viry a hrozbami«. V dalším okně přejděte dolů a nejprve klikněte na »Spravovat ochranu před ransomwarem« a poté na tlačítko »Nastavit OneDrive«. Zadejte e-mailovou adresu svého účtu Microsoft a klikněte na »Přihlásit se«. Následně zadejte heslo a postupujte podle pokynů na obrazovce.

2

Ochrana před ransomwarem: operační systém Windows 10 má už ve standardní výbavě funkci pro ochranu před ransomwarem. Jen ji musíte sami aktivovat. | Zdroj: Windows 10

Poznámka: pokud používáte antivirový software od jiného výrobce, nejsou tyto možnosti nastavení standardně k dispozici. Ochranu proti ransomwaru můžete nastavit až poté, co kliknete na volbu »Možnosti Antivirové ochrany v programu Microsoft Defender« a v části »Pravidelná kontrola« nastavíte přepínač na »Zapnuto«.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Tak ono to vlastně ochrana není, jen zapnutí zálohy dat, ale před ransomwarem tohle neochrání nijak.

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení