Menu
CHIP Speedtest

Tip: problém s přechodem na Windows 10 u některých notebooků

18.04.2020 11:19 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Tip: problém s přechodem na Windows 10 u některých notebooků

Tip: problém s přechodem na Windows 10 u některých notebooků | foto: CHIP

Přechod na systém Windows 10 je většinou bezproblémový, ale najde se i řada případů, kdy počítač po upgradu z Windows 7, případně Windows 8.1, na Windows 10 nefunguje.

Je to i případ notebooků Samsung Q300, RC510 a dalších, které využívají bezdrátový Wi-Fi modul 802.11b/g/n Broadcom DHXB-81. Pro systém Windows 10 pro něj totiž nejsou ovladače, takže bootování končí zamrznutím a modrou obrazovkou. Máte-li notebook s touto Wi-Fi a chcete na Windows 10 přejít, můžete ho rozmontovat a Wi-Fi modul z něj vyjmout. Většinou to není obtížné.

wifi2-nahled

Návod, jak to udělat, najdete většinou na YouTube. Stačí napsat jméno produktu a popsat, co potřebujete udělat. V případě notebooku Q300 najdete například video zde. Místo vyjmutého Wi-Fi modulu si pořiďte například na eBay jiný, pro který ovladače jsou, případně si zakupte bezdrátový Wi-Fi mini USB adaptér, který se velice snadno instaluje a cena začíná na 150 Kč. Stačí ho vložit do volného USB portu. Po vyjmutí Wi-Fi modulu a instalaci nového už můžete bez problémů provést upgrade na systém Windows 10.

mohlo by vás také zajímat: když jsou plné disky, bezplatný nástroj přesune programy jinam

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.