Menu

Tip: Proč se telefon nechce připojit k internetu?

10.01.2023 08:20 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip: Proč se telefon nechce připojit k internetu?

Tip: Proč se telefon nechce připojit k internetu? | foto: Android | redakce Chip

Hlásí vám váš androidový smartphone, že je sice připojen k Wi-Fi, ale jinak je "bez internetu"? Řešení je snadné.

Pokud vyndáte nový telefon z krabičky, nebo jen resetujete androidový smartphone (nebo tablet) do továrního nastavení a pak jej znovu nastavujete jako nové zařízení bez SIM karty (v případě telefonu), může se vám stát, že se zařízení sice připojí k vaší Wi-Fi síti, ale připojení k internetu fungovat nebude a v nastavení Wi-Fi se vám zobrazí „Bez internetu“.

Jednou z typických příčin tohoto stavu, kdy vám nepomůže ani nové vložení správného hesla k síti, bývá špatně nastavené datum v zařízení. Smartphony se SIM kartou přitom tímto problémem netrpí, protože si správný datum a čas převezmou z mobilní sítě. Jinak ale musíte upravit nastavení sami.

Přejděte si „Nastavení | Systémová nastavení | Datum a čas“, zde vypněte předvolbu „Nastavit automaticky“ a nastavte datum a čas ručně. Telefon či tablet by se měl automaticky hned připojit k internetu. Když později do telefonu vložíte SIM kartu, opět aktivujte automatické nastavení data a času.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení