Menu

Tip: zobrazte si podrobnosti o všech stahováních a zkontrolujte hash

23.11.2020 09:00 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Tip: zobrazte si podrobnosti o všech stahováních a zkontrolujte hash

Tip: zobrazte si podrobnosti o všech stahováních a zkontrolujte hash | foto: Foter.com/johntrainor

Známý vývojář Nir Sofer představil novou verzi programu BrowserDownloadsView, což je nástroj, který získává a prezentuje informace o souborech stažených ve všech prohlížečích nainstalovaných na vašem počítači, které jsou založené buď na Firefoxu, nebo na Chromiu.

Freewarový program, který není nutné instalovat, zobrazí výsledky přehledně v seznamu. Stačí rozbalit ZIP soubor do libovolné složky na pevném disku vašeho počítače a kliknout na soubor »BrowserDownloadsView.exe«, čímž nástroj spustíte. Následně chvíli trvá, než program shromáždí všechna potřebná data.

Stáhněte si: BrowserDownloadsView

browserdownloadsview-logo

BrowserDownloadsView v1.31

CHIP hodnotí Dobrý

Nástroj, který zobrazí detaily stahovaných programů v prohlížečích Chrome a Firefox. Pro každý stahovaný program je k dispozici celá řada informací.

Stáhněte si

Ve výchozím nastavení seznam obsahuje spoustu informací o každém stahování. Naleznete zde informace o tom, z jaké adresy se stahovalo, jak dlouho to trvalo, jaká byla rychlost stahování a velikost souboru. Můžete také vypočítat hodnoty hash souborů a zkontrolovat, zda se soubor nezměnil.

Klikněte pravým tlačítkem myši na položku a vyberte např. »Vypočítať hash MD5«. Vypočítanou hodnotu hash pak najdete v posledním sloupci tabulky. Užitečná je také integrace informací z webových stránek VirusTotal. Znovu klikněte pravým tlačítkem na položku a tentokrát vyberte možnost »Otvoriť súbor na internetovej stránke VirusTotal«. Tak můžete ověřit, zda není stahovaný soubor kontaminován malwarem.

browsedownloadsview1

Nástroj BrowseDownloadsView zobrazí ke stahovaným programům mnoho detailních informací. | Zdroj: BrowserDownloadsView

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení