Menu
CHIP Speedtest

Co dělat, když zapínací tlačítko na notebooku přestane pracovat?

15.01.2015 14:04 | Pavel Trousil
Co dělat, když zapínací tlačítko na notebooku přestane pracovat?

V případě, že tlačítko pro zapnutí notebooku nefunguje, jak má, můžete ho nechat opravit v autorizovaném servisu nebo vyzkoušet několik triků.

klavesnice-nahled

Tak jako v mnoha jiných případech doporučujeme před opravami i před tím, než dáte notebook do servisu, všechna důležitá data zálohovat, například na externí pevný disk. Poté notebook vypněte, odpojte od napájení, a pokud to jde, vyjměte baterii. U některých modelů lze jednoduše odstranit plastový kryt nad klávesnicí.

Postup pro konkrétní model najdete většinou na YouTube. Tak se dostanete k tlačítku napájení. Zkontrolujte, zda oblast kolem tohoto tlačítka není špinavá, a v případě nutnosti ji očistěte. Snažte se také všimnout si případné mechanické vady. Pokud najdete například špatný kontakt, nesnažte se problém řešit a nechte to na profesionálech. Připájení by vás mělo stát kolem 250 Kč.

Druhou alternativou je trik, který můžete použít, pokud počítač ještě běží. Dostaňte se do BIOS a hledejte funkci, pomocí které můžete spustit počítač pomocí stisku nadefinované klávesy na klávesnici. Pokud ji nemůžete najít, hledejte funkci »Power State after power loss«. U stolního počítače funguje tato funkce tak, že se počítač automaticky zapne poté, co se spustí napájení. Za určitých podmínek funguje i v případě přenosných počítačů. 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání