Menu
CHIP Speedtest

Internet Explorer zobrazuje pouze bílou stránku

23.03.2016 06:58 | Karel Kovar + Přidat komentář
Internet Explorer zobrazuje pouze bílou stránku

Při surfování po webových stránkách se vám váš oblíbený web nenačte v Internet Exploreru – místo obsahu stránky se objeví pouze bílá plocha.

V konkurenčních prohlížečích se ale stránka zobrazuje korektně. Jak je to možné?

Podobné chování prohlížeče může způsobit buď problematický doplněk, nebo chyba při zobrazování obsahu webu. Prvním krokem ke zjištění problému by mělo být spuštění Internet Exploreru bez doplňků: Na ikonu prohlížeče na ploše klikněte pravým tlačítkem a z kontextové nabídky zvolte příkaz Vlastnosti. Nyní přejděte na kartu Zástupce a zde upravte parametry spouštění v sekci cíl – na konec řetězce přidejte parametr »-extoff«. Ve finále by tedy tato položka měla vypadat takto:

»"C:cesta_k_souboru iexplore.exe" -extoff«

Vše potvrďte kliknutím na OK. Pokud se po spuštění prohlížeče stránka zobrazí korektně, je na vině některý z doplňků. Proto zrušte nově přidaný parametr a spusťte prohlížeč klasickým způsobem. Nyní načtěte problematickou stránku a přejděte v Internet Exploreru do nabídky Nástroje | Spravovat doplňky. V levé části okna v sekci Zobrazit aktivujte možnost Právě načtené doplňky. Nyní vždy klikněte pravým tlačítkem na jeden z doplňků a z kontextové nabídky zvolte Zakázat. Poté znovu načtěte stránku, a jakmile se zobrazí obsah korektně, odhalili jste problematický doplněk.

Pokud toto řešení nepomůže, zkuste ještě resetovat Internet Explorer do původního nastavení. To provedete následujícím způsobem: Otevřete nabídku Nástroje | Možnosti Internetu a ve stejnojmenném okně přejděte na kartu Upřesnit. Zde v sekci Obnovení nastavení aplikace Internet Explorer klikněte na tlačítko Obnovit. Po restartování prohlížeče by už vše mělo fungovat bez problémů.


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    A za tohle by mel nekdo jeste platit predplatne?
    PS: Opravte si chybu v clanku: „V konkurenčních prohlížečích se ale stránka zobrazuje korektně. Jak je to možné?“ ⇒ „V opravdových prohlížečích se ale stránka zobrazuje korektně. On se tomu ještě někdo diví?“

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení