Menu
CHIP Speedtest

Přehrávání nepodporovaných multimediálních formátů a titulků

23.07.2014 07:05 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Přehrávání nepodporovaných multimediálních formátů a titulků

Přehrávání nepodporovaných multimediálních formátů a titulků | foto: CHIP

Volně šiřitelný PS3 Media Server udělá z vašeho počítače mediální server a veškerý obsah pak můžete streamovat po síti.

ps3-nahled

Program PS3 Media Server (v současné době ve verzi 1.90.1, jejíž velikost je asi 50 MB ), který si můžete stáhnout na stránce ps3mediaserver.org, byl původně vyvíjen speciálně pro herní konzoli Sony PlayStation 3. Ta dokáže přehrát řadu multimediálních formátů, například filmů v DivX, ale s některými formáty si neporadí (například s MKV), a navíc nezvládne k filmu přidat titulky.

S tímto problémem pomůže právě program PS3 Media Server, který nainstalujete na počítač s Windows, Mac OS nebo Linuxem a který je připojen v domácí síti společně s konzolí. Tento volně šiřitelný program udělá z vašeho počítače mediální server a veškerý obsah pak můžete streamovat po síti. Kvůli přenosové rychlosti je lepší, když jsou počítač i herní konzole připojeny pomocí LAN kabelu, ale jde to i přes Wi-Fi.

Výhodou je podpora snad všech formátů a českých titulků. Program podporuje standard DLNA, takže pro přehrávání nemusíte používat herní konzoli, ale třeba i televizor s podporou DLNA, Xbox, mobilní zařízení s Androidem nebo BD přehrávač.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.