Menu

Přeneste obsah z počítače do televizoru bez rušení

03.01.2016 16:23 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Přeneste obsah z počítače do televizoru bez rušení

Přeneste obsah z počítače do televizoru bez rušení | foto: CHIP

Pokud se video, které si pouštíte z počítače na televizoru prostřednictvím zařízení Chromecast, trhá, máme pro vás několik tipů, jak tomu zamezit. 

Předně ukončete na počítači všechny programy, které běží na pozadí. Zastavte také případné aktualizace, stahování nebo kontrolu počítače antivirovým programem – to vše počítač brzdí nebo omezuje datový tok. Kromě toho zavřete i další záložky v prohlížeči Chrome, které nejsou pro přenos videa potřebné. I to představuje zbytečnou zátěž pro systém. Pokud tato opatření nepomohou, můžete změnit nastavení v aplikaci Google Cast. Klikněte na ikonu Google Cast v prohlížeči Chrome vpravo nahoře a z nabídky vyberte »Možnosti«. Následně budete mít možnost nastavit položku »Kvalita odesílání karty«. Místo »Automaticky«, což je předem nastavená hodnota, vyberte z nabídky »Standardní (480p)«. Video pak nebude na televizoru zobrazené v tak vysokém rozlišení, zato ho ale budete moct sledovat bez škubání. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.