Menu
CHIP Speedtest

Reset do továrního nastavení ve Windows 8.1

31.12.2015 20:30 | Karel Kovar
Reset do továrního nastavení ve Windows 8.1

Je asi zbytečné uživatele upozorňovat na to, že Windows nejsou příliš robustní operační systém. Stačí útok malwaru nebo jen větší počet nainstalovaných programů, a stabilita systému klesá pod tolerovatelnou úroveň. 

Ve většině případů je pak jediným řešením reinstalace systému – v novějších Windows už k tomu ale nepotřebujete instalační DVD, ale je možné využít funkci pro reset do továrního nastavení. Ukážeme vám, jak to udělat. Dříve než se do toho ale pustíte, nezapomeňte si na jiný disk zazálohovat svá soukromá data, protože při resetu dojde ke kompletnímu smazání disku. A jak tedy postupovat?

Nejprve najeďte myší do pravého horního rohu a z nabídky, která se objeví, vyberte položku »Nastavení«. Nyní přejeďte myší do pravého dolního rohu, kde klikněte na příkaz »Změnit nastavení počítače«. V nabídce, která se poté objeví, zvolte možnost »Aktualizace a obnovení« a poté ve stejnojmenném okně vyberte příkaz »Obnovení«. Nyní postupujte pomocí průvodce – klikněte na Další a v posledním okně na volbu Smazat celý disk. Nyní se rozeběhne proces reinstalace systému, na konci kterého budou vaše Windows jako nová.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení