Menu

Taje WhatsAppu: Jak zjistíte, že si vás přítel nebo přítelkyně na WhatsAppu zablokovali

07.05.2023 13:35 | Josef Mika + Přidat komentář
Taje WhatsAppu: Jak zjistíte, že si vás přítel nebo přítelkyně na WhatsAppu zablokovali

Taje WhatsAppu: Jak zjistíte, že si vás přítel nebo přítelkyně na WhatsAppu zablokovali | foto: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Už s vámi nemluví? V aplikaci WhatsApp na první pohled nevidíte, zda si vás náhodou váš kontakt nezablokoval. Vysvětlujeme, jak přesně to v oblíbené aplikaci funguje.

Pokud máte podezření, že vás některý z vašich kontaktů ve službě WhatsApp zablokoval, existuje několik vodítek, která to mohou naznačovat. Chcete-li to zkontrolovat, musíte nejprve v aplikaci vybrat příslušnou osobu a vyhledat následující vodítka:

 • Stav online: Pokud vás kontakt zablokoval, nemůžete již zjistit, kdy byl naposledy online.
 • Bez profilového obrázku: Profilový obrázek se už také nezobrazuje. Místo toho se ukáže standardní šedobílý obrázek, tj. obecný avatar.
 • Nevidíte stav kontaktu: Klepněte na jméno kontaktu v horní části. Pokud již není vidět jeho stav, kontakt vás s největší pravděpodobností zablokoval.
 • Zpráva se už nedoručuje: Pokud dané osobě odešlete zprávu, bude se zobrazovat jako odeslaná pouze s jedním zaškrtnutím, zpráva kontaktu nedorazí.
 • Chcete-li zjistit, zda jste byli zablokováni, musíte zkontrolovat, zda vám dotyčný kontakt stále poskytuje své informace.
 • Pokud je však váš kontakt spíše opatrnou osobou, která dbá o své soukromí a nesdílí o sobě mnoho údajů, jako jsou fotografie, stav nebo přečtení zprávy, musíte zkontrolovat, zda jsou vaše chaty doručovány. A to jedině tak, že danou osobu kontaktujete jiným způsobem.

Odplata: Jak ve WhatsAppu zablokovat neoblíbené kontakty

Pokud z jakéhokoliv důvodu nechcete dále komunikovat s vaším kontaktem ve WhatsAppu, můžete ho během několika sekund zablokovat. Ukážeme vám, jak to provést ve smartphonu i v počítači.

Smartphone

 1. Otevřete aplikaci WhatsApp v telefonu a klepněte na tlačítko „Menu“ (tři tečky vpravo nahoře).
 2. Zde vyberte "Nastavení" a poté "Soukromí".
 3. Vyhledejte položku "Zablokované kontakty".
 4. Tam nyní uvidíte všechny zablokované kontakty. Nový blokovaný kontakt můžete přidat prostřednictvím symbolu plus u ikony osoby vpravo nahoře.
 5. Následně jednoduše vyhledejte ve vašem seznamu kontakt a klepněte na něj.

Počítač

whatsapp-web

Nastavení blokování kontaktů můžete jednoduše provádět i ve webové aplikaci WhatsAppu. Zdroj: web.whatsapp.com

 1. Otevřete webovou aplikaci WhatsApp Web, přihlaste se do ní prostřednictvím QR kódu naskenovaným vaší mobilní aplikací WhatsApp. Podrobný návod najdete zde.
 2. Poté klikněte na tlačítko „Nabídka“ (tři tečky) vpravo nahoře v řádce, kde se nachází váš profilový obrázek.
 3. Nyní vyberte možnost "Nastavení" a poté "Soukromí" a "Zablokované kontakty" (viz obrázek).
 4. Zde nyní uvidíte všechny zablokované kontakty. Přes "Přidat blokovaný kontakt" můžete vybrat nový kontakt a zablokovat jej.

Zdroj: web.whatsapp.com

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Hloupost

  Co je tohle zase za nesmysly? Po přečtení několik málo řádků jsem kontrolovala, jak starý článek je. Vždyť WA už několik měsíců umožňuje ne jen nezobrazení ať přečtené soukromé zprávy, ale už i několika variantami zobrazení fotky, informací, stavu, naposledy i online. Co nás na kdo vidět, či kontrolovat ?????

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení