Menu
CHIP Speedtest

Nainstalujte si WhatsApp na osobní počítač

31.01.2018 12:59 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Nainstalujte si WhatsApp na osobní počítač

Nainstalujte si WhatsApp na osobní počítač | foto: CHIP

Oblíbený messenger WhatsApp můžete používat také na osobním počítači s Windows. 

Je to pohodlnější především při zasílání delších zpráv. Stačí otevřít internetový prohlížeč a přejít na webovou stránku https://web.whatsapp.com. Při prvním spuštění se vám na této stránce objeví pouze QR kód a budete tento nástroj muset spárovat se svým chytrým telefonem. Otevřete aplikaci WhatsApp v mobilním telefonu s Androidem, klikněte na tři tečky vpravo nahoře a z nabídky vyberte »WhatsApp Web«. Podobně to funguje i s iOS, kde kliknete na »Nastavení«, zde najdete volbu »WhatsApp Web/Desktop«.

whatsapp-nahled

Následně pomocí smartphonu oskenujte QR kód z monitoru. Na počítači se pak zobrazí známé rozhraní messengeru WhatsApp. Používáte-li WhatsApp na počítači pravidelně, můžete si také nainstalovat 64bitovou aplikaci pro PC. Najdete ji na www.whatsapp.com/download a její první spuštění probíhá podobně.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Whatsapp na PC

    Dobrý den, když se připojím na Whatsapp přes QR kód na počítači, bere si pak videohovor data z počítače nebo z telefonu? Potřebuji využít v situaci, kdy nejsem na wifi, z telefonu by mi videohovor vzal hodně dat a proto chci použít počítač, který je připojen na pevný internet. Vím, že existují i jiné platformy na videohovory, ale jde mi teď o Whatsapp… Díky za odpověď!

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.