Menu

Tip pro Windows 10: změna uživatelského jména

06.06.2022 07:00 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip pro Windows 10: změna uživatelského jména

Tip pro Windows 10: změna uživatelského jména | foto: Shutterstock

Bez ohledu na to, zda používáte systém Windows 10 ve spojení s místním účtem nebo účtem Microsoft, lze uživatelské jméno nastavené během instalace operačního systému kdykoli později změnit.

Chcete-li změnit název místního uživatelského účtu, vyvolejte stisknutím kombinace kláves [Windows] + [R] okno „Spustit“ a zadejte do něj příkaz „control userpasswords2“, následovaný kliknutím na „OK“.

Otevře se vám okno „Uživatelské účty“, kde na kartě „Uživatelé“ najdete seznam všech lokálních uživatelských účtů. Označte účet, který chcete upravit, a klikněte na tlačítko „Vlastnosti“. V dalším okně pak zadejte nové jméno do pole „Uživatelské jméno“, změnu potvrďte dvojím kliknutím na „OK“ a poté restartujte počítač.

username

Změna jména: pokud používáte Windows 10 ve spojení s účtem Microsoft, můžete uživatelské jméno změnit jen online. | Zdroj: Windows 10

Pokud naopak používáte systém Windows 10 ve spojení s účtem Microsoft, budete muset uživatelské jméno změnit online. Nejprve přejděte na stránku account.microsoft.com, klikněte na možnost „Přihlásit se“ v pravé horní části okna a přihlaste se pomocí účtu Microsoft.

Poté klikněte na nabídku „Vaše informace“ v horní liště a pokračujte volbou „Upravit jméno“. Zadejte nové jméno a příjmení, opište zobrazený kód Captcha a kliknutím na „Uložit“ operaci potvrďte. Aplikace změny jména uživatele spojeného s účtem Microsoft v systému Windows 10 může chvíli trvat.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení