Menu

Tip: Snadné posílání poznámek do Evernote pomocí e-mailu

08.05.2023 13:54 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Tip: Snadné posílání poznámek do Evernote pomocí e-mailu

Tip: Snadné posílání poznámek do Evernote pomocí e-mailu | foto: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Oblíbený nástroj Evernote se používá pro ukládání a správu poznámek. Většina uživatelů k psaní a úpravě poznámek používá webové rozhraní programu, aplikaci pro smartphone, nebo desktopového klienta. Je tu ale i méně známá a pohodlná cesta, jak si zapsat poznámku.

Kromě využití webového rozhraní, mobilní nebo destopové aplikace Evernote existuje ještě jeden méně známý způsob zápisu poznámek. Do svého Evernote účtu totiž můžete přidávat poznámky také prostřednictvím e-mailu.

evernote2-nahled

V Informacích o účtu zjistíte e-mailovou adresu, na kterou si můžete posílat poznámky do Evernote. | Zdroj: screenshot nastavení Evernote

Musíte ale samozřejmě vědět, jaký e-mail to je. Spusťte klienta a přejděte na svůj účet a na "Informace o účtu …". Za položkou "Poznámky přes e-mail" se zobrazí e-mailová adresa k vašemu Evernote účtu. Kliknutím na ni se otevře e-mailový klient. Zkopírujte si ji a uložte. Na tuto e-mailovou adresu pak můžete v budoucnu posílat texty, obrázky nebo třeba zvukové nahrávky a ukládat je jako poznámky Evernote. Pokud by vám touto cestou chodil spam, můžete heslo resetovat a získat nový e-mail.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení