Menu

Tip: Získejte zpět prostor na disku

08.03.2023 09:15 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip: Získejte zpět prostor na disku

Tip: Získejte zpět prostor na disku | foto: Pixabay

K uvolnění cenného úložného prostoru ve vašem počítači lze použít nástroj „Vyčištění disku“, integrovaný v systému Windows

Jediným problémem je, že při každém spuštění tohoto nástroje musíte znovu označit všechny možnosti čištění, protože ve výchozím nastavení jsou aktivní pouze předvolby „Stažené soubory programů“, „Dočasné soubory internetu“ a „Miniatury“.

Používání tohoto nástroje bude podstatně jednodušší, pokud si vytvoříte zástupce na ploše, který vám umožní spustit „Vyčištění disku“ se všemi možnostmi pouhým dvojklikem. Klepněte pravým tlačítkem myši na prázdnou část plochy a vyberte možnost „Nový | Zástupce“. Do řádku „Zadejte umístění položky napište „cleanmgr /D C/LOWDISK“ a kliknutím na tlačítko „Další“ pokračujte k volbě „Dokončit“. Pak můžete hned spustit první vyčištění disku.

5(1)

Uvolnění místa na pevném disku | Zdroj: Windows 11

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení