Menu

Využijte efekty, které nabízí fotoaparáty

05.10.2015 16:06 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Využijte efekty, které nabízí fotoaparáty

Využijte efekty, které nabízí fotoaparáty | foto: CHIP

Řada uživatelů nechce fotografie upravovat následně v počítači, ale chtějí mít efektní fotografii hned ve fotoaparátu, aby ji mohli rychle sdílet. 

V tom jim řada výrobců vychází vstříc a vybavuje svoje přístroje tzv. kreativními režimy. Populární je například režim miniatury (označovaný i jako dioráma) nebo tild-shift efekt, kdy vyfotografované objekty vypadají, jako by šlo jen o malé modely. Efektní je tento filtr při fotografování domků, lodí nebo aut. Dále většinou můžete využít tzv. dramatický režim, kdy se mění barvy i kontrast – ten použijte při fotografování oblohy s mraky. Často vidíte dopad zvoleného efektu přímo na displeji fotoaparátu, takže jeho použití můžete zvážit, a někdy dokonce můžete takto efektně nahrávat i video. Pokud je to možné, fotografujte zároveň i do formátu RAW, ve kterém se zvolený efekt neprojeví. Na rozdíl od pozdější úpravy v počítači se totiž již nemůžete vrátit k původnímu snímku, tedy snímku bez efektu, který by se třeba také hodil. Kromě těchto filtrů se často setkáte i s černobílým zrnitým filtrem, evokujícím starý film, s jemnou kresbou nebo s efektem „částečná barva“, kdy na fotografii zůstane jen zvolená barva a zbytek zůstane černobílý. Použití filtrů je velice jednoduché a rychlé a často i efektní. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení