Menu
CHIP Speedtest

Windows: Optimální ostrost písma na displeji

10.03.2017 08:59 | Radek Kubeš
Windows: Optimální ostrost písma na displeji

Čím větší monitor u počítače používáte, tím důležitější je opravdu ostré zobrazení písma na displeji.

Windows vám za tímto účelem nabízejí šikovné nastavení. Klikněte pravým tlačítkem myši na volné místo na pracovní ploše a z kontextové nabídky zvolte »Nastavení zobrazení«. V nově otevřeném okně klikněte na »Upřesňující nastavení zobrazení«, abyste se dostali k nastavení rozlišení obrazu. U správné hodnoty, která odpovídá fyzickému rozlišení vašeho displeje najdete označení »doporučené«. Klikněte na »Použít« a vyzkoušejte zvolené rozlišení obrazu. Pokud by se na displeji nic nezobrazilo, počkejte několik sekund, než Windows vrátí předchozí funkční rozlišení.

Dalším krokem optimalizace zobrazení je nastavení barev. Ve stejném okně jako nastavení rozlišení najdete i funkci »Kalibrace barev«, která spustí přehledného průvodce nastavením zobrazování barev. Nakonec byste měli použít ještě volbu »Text ClearType«, kterou najdete ve stejném okně nastavení. Otevře se další průvodce, ve kterém si na vzorcích textu jednoduše určíte, jaký styl zobrazení písma vám nejvíce vyhovuje.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání