Menu

Tohle jsou nejlepší hry na mobil zdarma v roce 2023: iPhone, Android i pro více hráčů

16.03.2023 15:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Tohle jsou nejlepší hry na mobil zdarma v roce 2023: iPhone, Android i pro více hráčů

Tohle jsou nejlepší hry na mobil zdarma v roce 2023: iPhone, Android i pro více hráčů | foto: Screen Post / Unsplash

I tradiční hráči klasických videoher na PC a konzolích občas zahoří chutí zahrát si na mobilu či tabletu. Hry na mobilních platformách dnes rozhodně nejsou žádná ořezávátka a lze mezi nimi najít i skutečné skvosty. Jaké nejlepší hry na mobil zdarma v roce 2023 si můžete zahrát?

Nejlepší hry na Android zdarma

V obchodě Google Play aktuálně patří k nejoblíbenějším hrám třeba simulátor vlastní restaurace Burger Please!, který se hraje na výšku a ovládá se z pohledu budovatelské strategie. Příležitostné hráče pak potěší Traffic Jam Fever, ve kterém budujete a později řídíte vlastní křižovatku.

Nečekanou popularitu sbírá i Stumble Guys, mobilní variace na konzolovou multiplayerovou šílenost Fall Guys. Titul od tvůrců z Kitka Games nabral již přes 100 milionů stažení a určitě bude na popularitě dál stoupat.

Nejlepší hry pro iPhone zdarma

Na konkurenční platformě iOS a v obchodě Apple App Store se jako nejlepší hra zdarma profiluje farmářská strategie Hay Day od Supercell. App Store bohužel neukazuje počet stažení, z 9 tisíc recenzí je však velká většina kladných.

Pak je tu hororový titul Dead by Deadlight Mobile, který vychází z oblíbené hide-and-seek hororovky dostupné pro PC a herní konzole. Jeden hráč hraje za zabijáka a další několik hráčů za přeživší, kteří se snaží uniknout jisté smrti – jako v hororovém filmu.

 

| Zdroj: IGN / YouTube

Nejlepší hry zdarma pro Android i iPhone

Jsou nějaké oblíbené hry, které obě platformy sdílí? Určitě, kupříkladu zmíněná oddechovka Traffic Jam Fever, která se umístila jako třetí nejoblíbenější hra na Apple App Store a shodně třetí nejoblíbenější hra zdarma na Google Play.

Kromě toho se však perfektně vyjímají šachy od Chess.com, které hraje bez nadsázky celý svět. Určitě nutno zmínit také Roblox, sandboxovou napodobeninu Minecraftu, která ale zároveň funguje i jako platforma pro amatérský vývoj miniher ve světě Roblox.

Zdroj: Google Play, App Store

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Stydte se

  Tak toto je hnusný clickbait

  Reagovat na komentář

  Reakce na Martin: Děsný článek.

  Reagovat na komentář

  Tak tohle je rozhodně nejhorší článek za poslední dobu. Otevřít si googleplay a AppStore a podívat se na žebříček nejstahovanějších her dokáže dneska už dvouleté dítě. Od “herního redaktora” bych čekal trochu víc než napsat že nejlepší hra na iPhone je Hayday..

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení