Menu

Toshiba převezme od Westernu 3,5“ disky

29.02.2012 09:28 | Redakce Chip + Přidat komentář
Toshiba převezme od Westernu 3,5“ disky

Toshiba převezme od Westernu 3,5“ disky | foto: CHIP

Společnost Toshiba podepsala smlouvu se společností Western Digital o převzetí výroby 3,5“ pevných disků. Western Digital převezme od Toshiby firmu Toshiba Storage Device v Thajsku.

Toshiba dnes oznámila, že uzavřela konečnou dohodu s firmou Western Digital o akvizici některých zařízení na výrobu 3,5“ pevných disků a s tím souvisejících práv k duševnímu vlastnictví. Western Digital převezme od Toshiby některá výrobní zařízení v Thajsku (Toshiba Storage Device) na výrobu 2,5“ disků.
K dokončení akvizice by mělo dojít v březnu tohoto roku, pokud bude schválena příslušnými orgány. Podle dohody získá Toshiba následující vybavení a práva k duševnímu vlastnictví od firmy Western Digital:
1)    Výrobní zařízení pro výrobu 3,5“ pevných disků pro osobní počítače a spotřební zařízení a příslušná prává.
2)    Výrobní zařízení pro výrobu „near-line“ pevných disků pro servery.
Toshiba dále souhlasila s tím, že převede veškeré svoje akcie společnosti TSDT (Toshiba Storage Device -Thailand) na společnost Western Digital.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení