Menu

TP-Link představuje chytré žárovky

23.04.2017 13:22 | Milan Loucký + Přidat komentář
TP-Link představuje chytré žárovky

TP-Link představuje chytré žárovky | foto: CHIP

Společnost TP-Link představuje na českém trhu chytré Wi-Fi žárovky řady LB. Ty jsou ovladatelné bezdrátově prostřednictvím Wi-Fi, stmívatelné a až o 80 % energeticky méně náročné než klasické žárovky při stejném světelném toku.

TP-Link nabízí žárovky s výkonem 8–11 W, což odpovídá přibližně tradičním žárovkám 50–75 W. Jednotlivé modely se liší i dalšími možnostmi, jako je nastavení teploty bílého nebo barevného odstínu světla podle denního rytmu.

Pomocí ovládací aplikace je možné měnit různé parametry osvětlení. Od prostého nastavení jasu (modely LB100 a 110) po barevnou teplotu (model LB120) či dokonce barevný odstín (LB130). Tímto způsobem lze vytvářet příjemná osvětlení pro specifické situace jako čtení, sledování televize, společenskou zábavu, odpočinek nebo spánek. Chytré Wi-Fi žárovky je možné řídit jednotlivě i po skupinách a nastavení pro různé situace si v aplikaci uložit jako scény, které lze jednoduše přepínat ručně nebo automaticky podle časového rozvrhu. Modely LB120 a LB130 navíc dokáží nejen automaticky rozsvěcet a zhasínat podle denní doby, ale také dennímu rytmu přizpůsobovat charakter světla, aby působilo co nejpříjemněji a nejpřirozeněji.

Chytré žárovky řady LB lze ovládat pomocí bezdrátového připojení Wi-Fi kdykoli a odkudkoli bez dodatečných hardwarových zařízení. Výrobce k tomuto účelu poskytuje bezplatnou aplikaci Kasa pro zařízení se systémem Android (verze 4.1 nebo vyšší) nebo iOS (verze 8 nebo vyšší). Žárovky TP-Link řady LB lze rovněž spárovat s ovládacími zařízeními pro inteligentní domácnost Amazon Echo, Dot, Tap a dalšími, která podporují hlasové ovládání.

Klíčové vlastnosti:

•             Ovládání svítidel na dálku tabletem nebo chytrým telefonem pomocí bezplatné aplikace pro iOS a Android

•             Jemné vyladění osvětlení včetně regulace jasu, teploty bílé a barvy světla

•             Možnost ovládání hlasem při propojení s digitální osobní asistentkou Amazon Alexa

•             Automatické přizpůsobování charakteru světla podle denní doby

•             Sledování spotřeby energie v reálném čase

•             Úspora energie až 80 % oproti tradiční žárovce s odpovídajícím světelným tokem

•             Nevyžaduje žádný další hardware – šroubuje se do standardní patice a připojuje přímo

k domácí Wi-Fi síti

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení