Menu

Další problém Netflixu: účastník reality show poskytovatele streamingu žaluje za nelidské podmínky

18.07.2022 08:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Další problém Netflixu: účastník reality show poskytovatele streamingu žaluje za nelidské podmínky

Další problém Netflixu: účastník reality show poskytovatele streamingu žaluje za nelidské podmínky | foto: cottonbro/Pexels

V posledních měsících se Netflix potýká s řadou krizí. A nyní následuje další rána: účastník sociálního experimentu Láska je slepá (Love Is Blind) poskytovatele streamingu žaluje.

Jeden z účastníků druhé série reality show "Láska je slepá" (v originále Live Is Blind) žaluje Netflix a producenty pořadu za řadu porušení pracovního práva včetně nastavení nelidských pracovních podmínek a finanční odměnu účinkujících pod úrovní minimální mzdy.

Láska je slepá: nedostatek spánku a málo jídla

V žalobě Jeremyho Hartwella poškozený uvádí, že producenti reality show účastníky prolévali alkoholem a odepírali jim jídlo a vodu. To vše za nižní mzdu, než je její minimální úroveň v okresu Los Angeles. V žalobě, která byla podána u kalifornského vrchního soudu v Los Angeles, jsou jako žalované strany uvedeny Netflix, produkční společnost Kinetic Content a castingová společnost Delirium TV.

Hartwell, který pracuje jako ředitel hypoteční společnosti v Chicagu, tvrdí, že se několik dnů zotavoval z následků nedostatku spánku, nedostatku stravy a vody, a velkého množství alkoholu, který mu byl podáván. Druhá série pořadu Láska je slepá vyšla v únoru 2022.

Zástupci společnosti Kinetic k celé kauze uvedli, že "účast pana Hartwella v druhé sérii reality show Láska je slepá trvala necelý týden a skočila předčasně jeho nezdarem v navazování vztahu." Dále dodali, že tvrzení žalujícího jsou zcela neopodstatněná a nebudou spekulovat o jeho motivech pro podání žaloby.

Zdroj: Variety

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení