Menu

Mám po nabití mobilu vytáhnout adaptér ze zásuvky, nebo ne: jak uspořit poplatky za elektřinu

08.04.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Mám po nabití mobilu vytáhnout adaptér ze zásuvky, nebo ne: jak uspořit poplatky za elektřinu

Mám po nabití mobilu vytáhnout adaptér ze zásuvky, nebo ne: jak uspořit poplatky za elektřinu | foto: Bru-nO/Pixabay

Účty za vytápění a elektřinu zvyšují zvlášť v posledních měsících náklady mnoha domácností. Ve snaze o úsporu energie spousta lidí během delší nepřítomnosti vypojuje spotřebiče ze zásuvky, například televizi nebo pračku. Má to ale z hlediska úspory elektrické energie skutečně smysl?

Náklady na pohonné hmoty, elektřinu a potraviny už několik týdnů trvale rostou. Mnoho spotřebitelů se je snaží omezit a pomocí různých tipů a triků ušetřit.

Zejména v domácnosti můžete ušetřit odpojením elektrických spotřebičů spoustu peněz. Dokud jsou totiž  zástrčky některých zařízení připojené do elektrické sítě, stále odebírají energii.

Úspora peněz odpojením adaptérů a zásuvek

on-offsocket

Vytažení zásuvek, a to zvlášť u spotřebičů, které jsou neustále v pohotovostním režimu, vám pomůže při delší nepřítomnosti ušetřit peníze. | Zdroj: papazachariasa/Pixabay

Řada elektrických spotřebičů, které máme v domácnosti, je v nepřetržitém provozu. I když nejsou přímo zapnuté, v pohotovostním režimu také spotřebovávají elektřinu. Jde například o televizor, rozhlasový přijímač nebo vícenásobnou zásuvku, do které jsou zasunuty čtyři různé nabíjecí adaptéry pro digitální zařízení typu settop boxu, AV přijímače, multimediálního centra apod. Zejména během delší nepřítomnosti, třeba když odjedete na dovolenou, jejich stálé zapojení nemá smysl a zbytečně vás to stojí peníze.

Obecná rada zní, že pokud v domácnosti máte zařízení, která jsou vybavena displeji a zobrazují různé údaje (například čas), je dobré je při vaší delší nepřítomnosti anebo nepoužívání zařízení zcela vypojit ze zásuvky.

Četná zařízení v pohotovostním režimu mohou v moderní tříčlenné domácnosti odebírat až 20 % spotřeby elektřiny. Například kvalitní nepřetržité pokrytí bezdrátovým internetem v podobě základního Wi-Fi routeru v kombinaci s několika opakovači může spotřebovat tolik elektrické energie, jako energeticky úsporná lednička.

Oproti tomu adaptéry pro nabíjení mobilních telefonů spotřebovávají mnohem méně elektřiny, než bychom očekávali. Roční náklady na trvale připojenou nabíječku jsou zanedbatelné. Tady je spíš jiné riziko. Pokud by byl nabíjecí adaptér vadný nebo po dřívějším pádu mechanicky poškozený, může se trvale zapojený bez naší kontroly a přítomnosti například přehřát a v nejhorším případě i způsobit požár. Proto se pro takové případy vyplatí pořídit si prodlužovací kabel s napájecí lištou, která má centrální vypínač k odpojení vstupního síťového napětí.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Reakce na JAN SPODNIAK: jo.jasne volve

  Reagovat na komentář

  Reakce na Martin: Na to aby spotrebič nedostal ranu je hlavný vypínač nie standby mod

  Reagovat na komentář

  VLADA MA VYPNUTE MOZGI

  VYPNI VSETKO!KED BUDES DOMA POUZIVAJ SVIECKY.VECER NEZAPINAJ TELKU POZERAJ NA HVIEZDY PRI SVIECKACH A VINKU.UPLNA ROMANTIKA.TREBA SI ZVYKAT NA TO AKO NAS DUSIA.TELKA JE POSLEDNE CO BY SOM ZAPOL,KTO JE ZVEDAVY NA DEMENTOV CO RUINUJU KRAJINU.

  Reagovat na komentář

  Reagovat na komentář

  Reagovat na komentář

  Reagovat na komentář

  Reagovat na komentář

  Energie zdarma !

  Reakce na Jan Brant: 15. tisíc dolarů je opravdu o ničem ! To nemá význam zapínat či vypínat jističe !

  Reagovat na komentář

  Infinity je ako slubotechna

  Reakce na Jan Brant: Je možné poslať link prípadne sa podeliť o skúsenosti s MG10, prosím.

  Reagovat na komentář

  perpetum mobile

  Reakce na Jan Brant: Ten generátor bych rád viděl na vlastní oko, je to opět vysavač peněz. Nebo si někdo myslí, že oblafne fyziku? ;-)

  Reagovat na komentář

  Pouliční světla

  Pouliční světla jedno za druhým svítí k ničemu, někdy svítí za plného denního světla proč? Na vesnicích plno světel, lidé jsou doma nikdo venku tam se zamyslete.]

  Reagovat na komentář

  Úspora energie globálně bez nákladů

  Reakce na Honza1616: Musím reagovat na komentář k úspoře energie pisatele,který navrhl buď omezit někde i úplně ve vypnout veřejné osvětlení. Jako by mi to četl myšlenky. Ve městech se ve svítí na tolika nesmyslných místech. Třeba dálniční přivaděče, městské okruhy kde svítí lampa za lampou úplně zbytečně. I na sídlišti neříkám vypnout vše,ale každou druhou vypnout. To by se ušetřilo peněz a životního prostředí a řešení co nic nestojí. Ale to ne to se budou vymyslet nesmysli co stojí hromadu peněz a bez efektu. Bohužel to vidím tak že to takhle prostě určitýcm lidem vyhovuje …

  Reagovat na komentář

  dotaz

  Reakce na Jan Brant: Dobrý den, to by mě moc zajímalo.Kontakt na vás. Dík

  Reagovat na komentář

  úspora

  Veškeré minišetření je k ničemu pokud Vám fakturuje ČEZ 9.017kČ/mWh. Šetřní ano, ale u zdroje, ale tam stejně jako na pumpě dal stát volné ruce. Ono se vše obrátí na sociální dávkách.
  Kdyby se zastropovaly energie, ušetřilo by se na dávkách v hmotné nouzi. Ale počet lidí žádajících je cca 20% a to šetří rozpočet více, než zastropování. Pokud by byly předčasné volby,
  tak nevím(vím), jak by dopadly…

  Reagovat na komentář

  Odpoved

  Reakce na Honza1616: moc skvělá odpověď..děkuji za jasné stručné vysvětlení…aspoň vím na čem.jsem..

  Reagovat na komentář

  úspory

  Reakce na Karel Novák: vyndavat úd z kalhot až po souloži je už zbytečné… :-D

  Reagovat na komentář

  Je to jinak

  A víte o tom, že už asi 10 let platí norma na spotřebu ve stavu pohotovosti? Požaduje nejvýše 0,1 W, tuším.

  A víte o tom, životnost běžné zásuvky je 3000 vysunutí a zasunutí. To je zhruba osm let každodenního zasouvání a vytahování nabíječky. Poté by měl elektrikář zásuvku vyměnit, jinak může hrozit třeba požár. A to se kvůli uspořeným 4 Kč (0,8 kWh) ročně vyplatí!

  Mnohem důležitější jsou jiné věci: neustále udržování telefonu ve stavu plného nabití je pro baterii docela náročné, a její kapacita během pár let nepříjemně klesne. Proto nemá smysl mít mobil nebo notebook na nabíječce celou noc. Pokud ovšem nemáte moderní zařízení, u kterého je možné nastavit limit nabíjení na nižší hodnotu, která baterii tak nezatěžuje.

  Reagovat na komentář

  Reakce na Tomáš:
  Tomu nevěř i kdyby ti to říkal pedofilní učitel.

  Reagovat na komentář

  zařízení kopie Jihokoreského zařízení IFINITY MG 10

  Ahoj,
  chci se zeptat odkud tu kopii máš, chtěla bych věřit, že to funguje. Můžeš mi napsat něco víc i Jihokoreském zařízení IFINITY MG 10?
  Jana

  Reagovat na komentář

  To snad...??!

  To jako vážně??

  Nabíječky nežerou vůbec nic,
  router nevypínám, přece nebudu 5× za den chodit zapínat vypínat router ze zásuvky a když jedu na víkend pryč, tak ty 3 dny se to nepos€re, co se týká televize a 3 monitoruů (u 2 PC které pracují nonstop 247365), to jen vypnu na tlačítko ale z elektřiny taky nevytahuji, nestojí mi to za to čekání než se televize nebo monitor „nažhavý“.

  A když se zaměřím podrobně na ty nabíječky, jednoduchý trik jak změřit jejich odběr je, vzít větší rozbočovač a napojit ho na Wattmetr
  Připojte k němu třeba lampičku s 15W žárovkou, zapněte ji a uvidíte odběr 15W, tím si prakticky „zkalibrujete“ měřák že měří správně,
  poté připojte nabíjecí adaptéry od telefonů.
  A ejhle, odběr je pořád 15W (od té lampičky s 15W žárovkou) i když tam máte současně 4 nabíjecí adaptéry

  Sorry jako,ale abych vytahoval z elektřiny televizi, router a 3 monitory, jen abych ročně ušetřil 50Kč když platím 50000Kč (včetně vaření a vytápění)
  Na to se můžu vysr@t

  Co mě ale štve a kde by se dalo ušetřit, je pouliční osvícení, reklamy u silnic a budov, nasvícené památky, osvětlené areály firem a jiné zbytečnosti kde lidé po západu slunka nejsou

  Reagovat na komentář

  Kdo šetří , má za TŘI !

  A co třeba PRAHA: miliony světel tu svítí !!! Nebo PS: neustále " osvícení hádači",i přes půlnoc !!!
  Nebo TA spousta televizí: nepřetržitý proud DEBILNÍ reklamy,občas přerušený
  30let. seriály nebo západní ŠKVÁROU ! ! !
  ČAU lidé !

  Reagovat na komentář

  P = U × I

  Reakce na Jan: Samozřejmě že platí, že P=U.I, ale jen u stejnosměrného proudu anebo v případě stříďáku zátěže, což je třeba žárovka nebo topná spirála. Pro střídavý proud platí:
  P = U × I × cos φ
  cos φ je účiník, https://cs.wikipedia.org/…%8Din%C3%ADk
  Pokud se podaří vykompenzovat účiník, tak tam nebude žádná jalovina a bude to taky platit.

  Reagovat na komentář

  Skúsenosti

  S opotrebovaním zariadenia vypínaním žiadne skúsenosti.
  Úspora vypínaním predlžovačiek, receiveru, tlačiarne, set-top boxu, routru, PC a repro je cca 170 EUR/rok (cca 4000 Kč). Nenájdete na ceste.
  (router preto, lebo menej žiarenia je vraj lepšie)
  Nechávať nabíjačky v zásuvke je nebezpečné.

  Reagovat na komentář

  Úspory

  Mám po souloži vyndat úd, nebo ho tam nechat ? Bych uspořil pro ugandu ?
  Reakce na Ornyl:

  Reakce na Karel Novák:

  Reakce na Karel Novák:

  Reakce na Tomáš:

  Reagovat na komentář

  Úspory

  Mám po souloži vyndat úd, nebo ho tam nechat ???

  Reagovat na komentář

  Díky

  Reakce na trucker: Díky, vystačím si s češtinou že základky.

  Reagovat na komentář

  Asi tak...

  Záleží na celkové spotřebě. Kdo elektřinou vaří nebo dokonce topí, zhasínáním Ledžárovek a vytahováním adaptérů neušetří nic. Kdo má spotřebu malou, taky ne, protože podstatně víc zaplatí na paušálu. Spíš je to dobré z pohledu „je to zapnuté zbytečně“, nebo z důvodu prevence požáru. A dobré je uvědomit si, co elektřinu žere nejvíc. Zbytečně plná varná konvice na jedno kafe, zbytečně vyžehlená košile, úsporná myčka, která se spouští zbytečně často, protože jinak začne smrdět, apod.

  Reagovat na komentář

  Absolutně si nedokážu představit vytahovat denně dvacet přívodů elektřiny ze zásuvky a při použití je tam znovu zastrkávat. Tohle bude normálního člověka bavit tak dva dny, blázen to možná vydrží o něco déle.

  Reagovat na komentář

  Reakce na Bohus: Dobrý den, já jsem se učil na chytrém učňáku oboru, který se zabýval měřením a regulací elektrických i jiných veličin. Je to dost dlouho, ale pořád snad platí, že P= U.I,nebo ne?

  Reagovat na komentář

  Ahoj

  Adamk

  Reagovat na komentář

  Reakce na Jan Brant:
  K Ježíšově energii ti gratuluji.

  Reagovat na komentář

  Reakce na Tomáš:
  Pokud jsi Polák, zkus téma nadhodit v nějakém slezském plátku. Tam už by sis mohl jazykově vystačit.

  Reagovat na komentář

  Mám elektriku svoji..

  Nemám připojení do sítí Čez.. Používám zařízení volné energie.. Zařízení má generátor elektrického proudu a elektromotor..Výkon zařízení je 10 KW..Nejsem nikam připojen,proto mám el.energii zdarma!!! Zařízení na výrobu volné energie je kopie Jihokoreského zařízení IFINITY MG 10 a stojí 15 000 dolarů.. Tak asi takhle..

  Reagovat na komentář

  Detail

  Reakce na J.TRESTIK: sice máte pravdu, ale uniká vám jeden podstatný detail: elektroměr neměří každý spotřebič zvlášť. Takže stačí mít v zásuvce ten zdroj s prakticky neměřitelným odběrem a k tomu zapnutou chladničku, a elektroměr už počítá s tou chladničkou i ten zdroj.

  Reagovat na komentář

  Díky

  Reakce na Vladimír: Díky, snad se aspoň některým rozumbradům tam nahoře rozsvítí.

  Reagovat na komentář

  Mi to.

  Reakce na trucker: taky by tě mohl doučit to, co tě nedokázali naučit na základce učitelé češtiny.

  Reagovat na komentář

  Jasný.

  Reakce na Bohous: ano, samozřejmě je to jasný jak facka. Proto adaptéry ze zásuvky po nabití nikdy nevytahuju.

  Reagovat na komentář

  Je tu i jiné nebezpečí.

  Od té doby co mi začala zapomenutá nabíječka v zásuvce hořet, vytahují radši že zásuvky všechno co jde.

  Reagovat na komentář

  Reakce na Jose:
  Každý nedement v noci spí a nestará se o proudy.

  Reagovat na komentář

  Hloupý fotaz

  Jak někdo se muže tak naivně ptát, jestli po nabití telefonu se má vytáhnout ze zásuvky ?? No to je přeci jasný jako facka !!

  Reagovat na komentář

  Reakce na Kudl@:
  Mi to zapíná všechno pes.
  Jen zapískám ve výtahu.

  Reagovat na komentář

  Fajn diskuse

  Celý život se živím jako opravář TV a tak dobře jako u této diskuse jsem se už dlouho nezasmál. Vyvracet některé nesmysly zde řečené by bylo na dlouhé vysvětlování a na to nemám chuť ani náladu. Tedy jen k té nabíječce mobilu. V dnešní době se prakticky vždy jedná o malý impulzní zdroj, který většinou obsahuje čip který buď již obsluhuje výkonový FET, nebo jej již obsahuje. Stabilizace výstupního napětí bývá zpětnou vazbou přes optočlen. Čip obsahuje vždy oscilační obvod a výkon bývá regulován PWM (pulzně šířkovou modulací buzení toho FETu). Pokud není na výstupu žádný odběr, jsou impulzy velmi úzké aby kryly pouze odběr měřicího obvodu, jeho regulační smyčky a vlastního oscilátoru v čipu. V tu chvíli je odběr velmi nízký (hluboce pod 1W). Mimochodem toto nařizuje již asi 20 let stará směrnice evropské unie všeobecně pro spotřební elektroniku. Proto vyšší hodnoty spotřeby v STBY režimu naměříme pouze u velmi starých výrobků. Jo a ještě k tomu „škodlivému“ vytahování ze zásuvky. Pokud byl přístroj zcela odpojen, tak při zapojení do sítě nedochází k žádnému nebezpečnému rozběhu. Každý impulzní zdroj má takzvaný soft start (plynulý rozběh), kdy na primární straně dochází k nabíjení kondenzátoru na vývodu čipu (neplést s kondenzátorem v síťovém usměrňovači), kdy po dosažení určitého napětí se rozbíhá oscilátor a potom následuje plynulé zvyšování výkonu až na jmenovitou hodnotu výstupního napětí na sekundáru zdroje.

  Reagovat na komentář

  Chytrá zásuvka

  Všechny tyhlety věci jako modem, router + Wi-Fi , nabíječky telefonům, PC, notebook a další se odpojí samy když jdu spát a nebo jsem v práci. Před příchodem se to zapne.

  Reagovat na komentář

  Reakce na Karel:
  8+6–9×7:187(⁴⅘ )

  Reagovat na komentář

  Nocni proud

  Nechcete napsat neco o nocnim proudu? Klidne vam s tim pomuzu. Usetri to vic, nez vytahovani nabijecek.

  Reagovat na komentář

  Ubohej adaptér?

  Jestliže jich budete mít zapojených více a máte elektronický elektroměr,který počítá i 1 Watt, tak ta spotřeba za rok bude znát při dnešní ceně el.energie.
  Reakce na Adam:

  Reagovat na komentář

  Nabíječky nic na pračky pozor

  Měl sem teď půjčený měřák spotřeby do zásuvky a spotřeba při zapnutých prázdných nabíječek je opravdu neměřitelná ale pračka se sušičkou obě vypnuté i displeje zhasnuté a přesto spotřeba 35w dohromady pračka a sušička jsou cirka tři roky staré … Spočítal jsem že při ceně elektriky kterou platí a při vytahování ze zásuvky ušetříme zhruba patnáct set ročně

  Reagovat na komentář

  Jsou to samy nesmysly. Uvedte tedy skutecny priklad adapteru a jeho hodnotu prikonu ve Wh a orevedte za soucasne situace na penize. Realita je nekde kolem 100/ rok. Je zajimave ze o zcela nepotrebnych a zbytnych energetickych vydajich tu neni nic!!! Treba susicka, elektrokolo, elektroauto. To jsou zrouti a ne nejakej ubohej adapter

  Reagovat na komentář

  Nesmysl

  Reakce na trucker: 50kč kolik je to kW?

  Reagovat na komentář

  ne

  Reakce na Bohus: No spotřeba je ve Wh takže to asi nebude ani voltmetr a ani ampérmetr ale kombinace obou.

  Reagovat na komentář

  Článek je fake news.

  Pračku nechávám prát furt dokola, doma ve věžáku nabíjím sousedům i auta a při platbě za elektřinu 50 Kč měsícně záloh mám každým rokem u ČEZu cca 200 Kč přeplatek.

  Reagovat na komentář

  By jste nebo byste?

  Reakce na Martin: Při vytváření podmiňovacího způsobu (konkrétně u 2. osoby množného čísla) mohou někteří pisatelé zaváhat: Píše se správně byste, by jste nebo snad byjste?

  Odpověď není složitá: Jediný správný tvar je byste. Oba zbývající tvary (by jste, byjste) jsou hodnoceny jako chybné, potažmo hyperkorektní.

  Mohl byste se už konečně rozhodnout? (nikoli by jste ani byjste)
  Řekli byste, že je to dobrý nápad

  Reagovat na komentář

  Reakce na Pink: Přesně tak.

  Reagovat na komentář

  Učňák

  Reakce na Bohus: Podle pravopisu tomu učňáku věřím!

  Reagovat na komentář

  Fakt se bavim

  Ještě, že existují fundovane příspěvky. Opravdu se bavím :)

  Reagovat na komentář

  Měření spotřeby

  Zdravím!Pokud mas opravdu nějaké semestry VŠ tak lžeš pokud nejsi placen za komerci protože spotřeba určitě neměří voltmetry,jak tvrdíš ale AMPERMETRY!To me učily už na blbem ucnaku!!!

  Reagovat na komentář

  Šetření.

  Už léta čtu o obrovské částce za elektřinu, kterou ušetřím, když vytáhnu nabíječku mobilu ze sítě. Dlouho jsem to ignoroval, ale ono to jede furt a furt. Takže jsem si dal za úkol, zjistit, kolik ušetřím. Nejsem elektro inženýr, mám jen pět semestrů VŠ elektro a dlouhá léta jsem byl radioamatér. Takže rozliším volt, ampér, watt od kupky hnoje. Sestava pro měření: dva voltmetry, jeden voltmetr s přímým měřením spotřeby. Zapojil jsem pět nabíječek na mobily a tablety a přidal rychlovarnou konvici. Pokud vše bylo v liště a k žádné nabíječce nebyl připojen mobil ani tablet, tak proud byl absolutně nezměřitelný, tedy ani spotřeba. Dvě televize + dva settopboxy stand by, spotřeba ani ne 0,5W.Jediné, co by možná stálo za „vytažení ze zásuvky“ byla čtyřicet let stará HIFI věž AIWA. Ta má samozřejmě klasické železné trafo, i po vypnutí do stand by má zapnutý display s hodinami a budíkem. Tam se to pohybovalo okolo dvou watů. Ledničku doopravdy vypínat nehodlám, takový vůl nejsem. Tak co vlastně bych ušetřil, kdybych celý den jen vytahoval „šňůry“ ze zdi? To snad by bylo efektivnější jednu hodinu (třeba) se nedívat na televizi. Ušetřil bych víc, než kdybych dal na ty přitroublé rady.

  Reagovat na komentář

  Co to je za blábol?

  Reakce na Petr: To je snůška pravd, polopravd a nesmyslů, z toho bych brečel.

  Reagovat na komentář

  Spínané adaptéry bez zatížení

  Tento týden jsem v rámci jiné činnosti měřil spotřebu naprázdno běžících zásuvkových nabíječek – adaptérů.
  Takový nezatížený spínaná zdroj má účiník (cos(fí)) okolo 0,2!
  To znamená, že z podstatné části odebírá – spotřebovává jalovou složku výkonu, který sice musí elektrárna vyrobit, kterou ale v domácnostech standardní elektroměry neměří, tudíž se za ní ani neplatí.

  Takže rozumně – pokud nabíjíme mobily, notebooky atd. a baterie jsou již nabité, pak přístroje ponechané v nabíječce, či připojené k ní prakticky neodebírají elektrický proud, který by byl zpoplatněn. Moderní přístroje mají i ochranu nabíjecích článků proti přebití.

  Pokud nám tedy nejde o ekologii, protože i teplo kterým adaptér hřeje, se musí vyrobit, pak odpojováním naprázdno běžících adaptérů téměř nic neušetříme.
  Naopak, pro adaptéry jsou daleko škodlivější přechodové děje při připojení / odpojení k/od sítě, kdy většina adaptérů je zničena právě v okamžiku zasunutí / vytažení do/ze zásuvky.
  A o tom to je …

  Reagovat na komentář

  Inkoustovky. 150 W

  Autor článku zapomněl na inkoustové tiskárny. Neposoudím jak dnes, ale před 10 lety na pracovišti, zapnutá v síti hřála tak, že bych to odhadl na 10 W nebo víc, stále nachystaná k práci.
  Dole 1 příspěvek Martina, píše, že 150 W je nic?! Za den 4 kW značí dost peněz.

  Reagovat na komentář

  to není jistota

  Reakce na Ornyl: Já kupuji většinou nejlevnější. Třeba TV Sencor mi slouží už také 10 let, totéž je s pračkou Zanussi a ledničkou Daewoo. Slouží mi 12 let.

  Reagovat na komentář

  A nejvíc zabrat při odpojování spotřebiču dostávají turbíny v elektrárně jak se pořád mění zatížení… .-) (stejná blbost jako stěma zázusuvkama)Reakce na Diana:

  Reagovat na komentář

  Jen koment

  Reakce na Martin: Skvele napsany komentar :-) a bohuzel to spoustu lidi stejne bude delat po svym, takze servisy objednavejte soucastky. Jenze nektere soucastky, jejich funkce jsou implementovane do cipu, ted v zarizenich cca 10let starych, takze vymena(oprava) je tak draha ze je lepsi koupit zarizeni nove.

  Reagovat na komentář

  Asi zásuvka dostane zabrat

  Elektrikar v jednom článku popisuje pravý opak, že při odpojování spotřebičů ze sítě se ničí zásuvka. Tak kde je pravda pánové?

  Reagovat na komentář

  Nesmysl

  No asi jak kterou, jsou různé značky a různé kvality. TV vypínám pokaždé vypínačem a slouží mně 11 let bez problémů..

  Reagovat na komentář

  TV vypinam a funguje bez závad již 11 let...

  NO tak nevím, mám LED TV již 11 let a pravidelně ji vypínám vypínačem, aby nebyla ve stanby režimu…A kupodivu mně funguje celé tyhle roky bez závad i když bych si podobnou a s lepším rozšlišením mohl koupit za poloviční cenu, tak to neudělám, protýe slouží pořád dobře..Možná je to tím, že mám slušnou značku a ne ty levné krámy, z nichž mnohé mají tzv. kurvítko, kdy se po dovžení určité poštu hodin jedna součastka zavaří a TV nejde..

  Reagovat na komentář

  OLED TV

  Všichni, kdo si tady myslí, že přístroj, který byl vypnut do pohotovostního režimu a jeho následné vytažení ze zásuvky nemá vliv na elektroniku, tak jim doporučuji přečíst si návod na obsluhu OLED TV (Petr, viz. níže, má pravdu).

  Reagovat na komentář

  Ach jooo

  Znáte termíny jako odrušovací filtr, NTC, filtrační kondenzátor atd? Dříve se přístroje vypínaly kompletně hlavním vypínačem a jak dlouho pracovaly. Prosím nepište bláboly.

  Reagovat na komentář

  Ne toto není pravda

  Reakce na Martin: Pokud vytáhnete ze zásuvky spotřebič, který již byl vypnut do pohotovostního režimu, tak to nemá vůbec žádný vliv na elektroniku samotného přístroje. Takže o nějakém narvání, nebo vyrvání ze zásuvky nemluvte. Vypnutí elektronického přístroje vytažením ze zásuvky tady nikdo nemluví. A myslím, že to nikdo nedělá. Možná Vy.

  Reagovat na komentář

  Vypínat nevypinat

  Reakce na Martin: Například když vypnate moderní televizi tak oddelate obrazovku.To jsem si jednou koupil vystavenou televizi protože byla poslední ale ouha doma jsem zjistil vypálena loga a názvy stanic.Když jsem to řešil v obchodě tak zjistili ze když jdou domu tak shodí jističe a televize nemá šanci udělat program samocisteni .Tak ji pozoruji a když jde delší dobu tak po vypnutí ještě nějakou chvíli něco probíhá a pak slyším jak se teprve vypne,samozřejmě už je prakticky vypnuta ve stadby

  Reagovat na komentář

  asi chytrej...

  Když vypnu tv v pohotovostnim režimu tak opravdu její součástky dostanou šok? To snad ne. Dělám to tak už spoustu let a kdyby se neměnily normy tak novou tv kupovat nemusím.

  Reagovat na komentář

  Naprostý blábol...

  Pane Palyzo, naprosto souhlasím s Martinem. Neměl by se tento web také vypnout? Připadá mi dezinformační. Když něčemu nerozumím, nepíšu o tom. Nebo, že by účelovka?

  Reagovat na komentář

  Ne toto není pravda

  Toto je největší hloupost co kdo může radit. Není to pravda a je to vysloveně kontraproduktivní. Co se týče spotřebičů tak čím složitější tím na odpojování trpí víc. Odpojovat třeba televizi ze zásuvky je pomalejší způsob jak jí rovnou rozsekat kladivem a to samé jsou počítače atd… Stačí na vyvrácení tohoto mýtu obyčejný Wattmetr z Lidlu aby jste zjistili že třeba 30 zapojených věcí ve standby vezmou třeba 150 W což je nic. Jenže tolik věcí mám doma možná tak já. Ale pokud chcete třeba kvůli 1000 Kč ročně kupovat nové spotřebiče rok co rok tak prosím. Jen do toho. Odpojujte Xboxy, televize , počítače ze zásuvek. A pak se vám vysměju že já jsem vám to říkal. Opotřebení spotřebičů ohledně jejich citlivé elektroniky je vyšší že roční rozdíl na elektřině. Standby režim je na to aby přístroj nedostal takovou pecku jako když ho narvete ze zásuvky nebo ho z ní vyrvete. Kolik jsem viděl už zničených sestav díky pravidelným výpadkům proudu. Jak by jste se cítili vy když by jste se místo probouzení normálně budili tak že vám každé ráno dá někdo facku jak kráva? To přesně děláte když vypojujete citlivou elektroniku ze zdroje napájení

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení